reklama

Sebevědomí nechybí. Stoch: Nizozemce můžeme potrápit

Slovenská radost propukla naplno Slovenská radost propukla naplno autor: Sport
Oni jsou favoriti, budou pod tlakem, míní záložník

Pretorie - S jídlem roste chuť a toto pořekadlo potvrzují i slovenští fotbalisté. Ti ve čtvrtek senzačně porazili na mistrovství světa obhájce titulu Itálii 3:2, překvapivě postoupili do osmifinále a do vyřazovacích soubojů se jim vrátilo i potřebné sebevědomí.

To se jim nicméně bude hodit. V pondělí totiž vyzvou v boji o setrvání na turnaji jednoho z největších favoritu - Nizozemsko. 

Čtěte také: Revoluce na hřišti: Slováci půjdou ve světě před Čechy

"Je to jeden z nejkvalitnějších týmů. Považuji je už od začátku za jednoho z největších favoritů," tvrdí na stránkách Sme.sk Miroslav Stoch.

"Ve fotbale je ale možné vše. Míč je kulatý a my jsme zdolai i Italy, mistry světa. Tak proč bychom nemohli Holanďany potrápit?" ptá se.

Radosti i zklamání. Polovina týmů na MS končí, polovina jde dál Radosti i zklamání. Polovina týmů na MS končí, polovina jde dál Prohlédněte zde

Právě Stoch, který byl také spoluhráčem Petra Čecha v Chelsea působil v Nizozemsku během minulé sezony. Během hostování v Twente pak získal i titul. Před mistrovstvím světa ho však získalo do svých řad turecký Fenerbahce Istanbul.

"Budou to oni, kdo budou pod tlakem. Možná nás i podcení. My jsme splinili něco, v co už nikdo neočekával a teď můžeme pokračovat. Zápas si určitě užijeme a uvidíme, jak dopadne," burcuje Stoch.

Ten se pak ještě vrátil k úspěšnému duelu s Itálií.

"Doufám, že teď už si všichni uvědomí, že i my umíme hrát fotbal a nejsme kdovíjací hráči. Do osmdesáté minuty jsme byli o hodně lepším týmem. Škoda toho závěru, ale už nám chyběly síly. Nicméně jsme ten tlak ustáli a vyhráli,"

"Dali jsme jim tři góly a to se už dlouho nikomu nepodařilo. A kdybychom dali ještě čtvrtý, nebo pátý, tak by se nikdo nemohl divit," uzavřel Stoch.

 

reklama