reklama

Sebevražda. Policie uzavřela podivnou smrt slovenského útočníka Halenára

Juraj Halenár v době, kdy hrál českou ligu za Sigmu Olomouc Juraj Halenár v době, kdy hrál českou ligu za Sigmu Olomouc autor: Milan Kammermayer
Slovenská prokuratura ukončila vyšetřování smrti bývalého fotbalisty Juraje Halenára a zastavila trestní stíhání, které vedla kvůli podezření na nedbalostní přečin usmrcení.

Podle policie se totiž žádný trestný čin nedostal. Informaci přinesla televizní stanice TV JOJ. Případ útočníka, který hrával i českou ligu za Sigmu Olomouc, tak bude kvalifikován jako sebevražda.

 "Po vykonání všech procesních úkonů a znaleckých zkoumání pověřený příslušník v dané věci rozhodl a trestní stíhání zastavil. Víc informací poskytovat nebudeme," uvedl mluvčí bratislavské krajské policie Veronika Slamková.

Tělo Juraje Halenára bylo nalezeno s podřezanými žílami na konci června ve Vrakunském lesíku v Bratislavě. V tu dobu byl odchovanec Lokomotivy Trnava dva dny nezvěstný. Na místě činu našla policie kuchyňský nůž, a přestože se od začátku spekulovalo o sebevraždě, případ vykazoval několik podivných skutečností.

Halenár dva dny před smrtí oslavil 35. narozeniny. Ani pár dní předtím nic nenasvědčovalo tomu, že hodlá skoncovat se životem. "Přišel a dal mi kopačku, abych mu ji opravil. Byl si ji u mě spravit podruhé. Za opravu mi přinesl víno. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se o pár dnů později dozvím tu strašnou zprávu," citoval server Pluska.sk obuvníka Štefana Jankovicse.

Před smrtí se Halenár podle informací slovenských médií zúčastnil svatby svého kamaráda, pak zašel na vyhlášenou bratislavskou diskotéku Harley. Od té doby byl nezvěstný, jeho tělo se pak našlo v lesoparku asi 300 metrů od diskotéky.

Podle lidí z fotbalistova okolí měl Halenár potíže s financemi i alkoholem, navíc se mu rozpadl vztah s Romanou Procházkovou. S Miss Universe 2011 měl čtyřletého syna Nikolase, dva roky už s Procházkovou ale Halenár nežil.

Na Slovensku hrál za Petržalku i Slovan Bratislava, v nejvyšší soutěži nastřílel 125 gólů a jako druhý v historii po Róbertu Semeníkovi v ní nastřílel sto gólů. Za reprezentaci odehrál tři utkání.

Fotbalista Halenár zřejmě spáchal sebevraždu. Tělo bývalého hráče Sigmy bylo nalezeno v parku Fotbalista Halenár zřejmě spáchal sebevraždu. Tělo bývalého hráče Sigmy bylo nalezeno v parku Čtěte zde

 

reklama