Sedm tisíc diváků na 2. lize! Frýdek v derby poprvé padl

7. 9. 2013 21:01
Fotbalisté Frýdku-Místku prohráli v 7. kole druhé ligy slezské derby s Třincem 0:1, ale i tak zůstávají v čele soutěže. Na utkání přišlo 7246 diváků.
Frýdek-Místek žije fotbalem. Ale ani rekordní návštěva nezabránila první porážce od Třince | Foto: Fanklub defenzivního fotbalu

Praha - Fotbalisté Frýdku-Místku prohráli v 7. kole druhé ligy slezské derby s Třincem 0:1, ale i tak zůstávají v čele soutěže. Na druhou příčku se díky bezbrankové remíze s Varnsdorfem posunulo Ústí nad Labem. Sesadilo z ní Karvinou, která prohrála 0:1 na hřišti Bohemians Praha. Posílené České Budějovice zdolaly Vltavín 5:0 a přerušily sérii tří porážek.

Duel soupeřů, kteří v minulé sezoně obsadili nejvyšší příčky v MSFL, vyhrál před rekordní návštěvou 7246 diváků na hřišti ve Frýdku-Místku Třinec. O jeho vítězství rozhodl z ojedinělé šance Malíř, který se trefil o tyč.

Frýdek-Místek, hnaný naplněným hledištěm, měl více ze hry, ale první porážku v sezoně neodvrátil. Brankář Bruk vychytal krátce před přestávkou i čtvrt hodiny před koncem Prokeše a těsně po změně stran zaváhal v šanci Silveira. Bojující hosté nasbírali málo vídaných devět žlutých karet a tuto statistiku "vyhráli" 9:2.

Ústí střelecky selhalo

Ústí bylo doma zatím stoprocentní se skóre 7:1, proti Varnsdorfu ale nedokázalo skórovat. Ve vyrovnaném duelu měl největší šanci soupeř, Kotišovu penaltu ze 69. minuty ale chytil brankář Novák.

Budějovičtí po nevýrazných výsledcích přistoupili ke změnám v kádru i realizačním týmu a zápas na hřišti Loka Vltavín odehráli v exhibičním duchu. Rozhodli už těsně před poločasem dvěma góly během dvou minut. Ve 39. minutě se prosadil z dálky Rýdel, vzápětí stejný hráč rozehrál standardní situaci, po které se trefil zblízka Linhart.

Linhart se prosadil podruhé krátce po přestávce a v 51. minutě už na 4:0 zvýšil Machovec. Premiéru v dresu Dynama pak ozdobil gólem slovenský záložník Poliaček, kterému nahrál další nováček Martin Vyskočil a připsal si už třetí asistenci v zápase.

Za budějovický tým si odbyl debut i střídající záložník Lukáš Jarolím, který přišel ve středu z pražské Slavie.

Bohemians překvapili proti Karviné

Bohemians Praha nastoupili bez šesti hráčů obvyklé základní sestavy a díky domácí výhře 1:0 nad Karvinou opustili poslední příčku v tabulce. Favorizovaní hosté, kteří disponují druhým nejlepším útokem v soutěži, podruhé v řadě neskórovali. Střížkovští hráči rozhodli už v šesté minutě díky Halamovi.

Bohemians jsou v tabulce čtvrtí od konce, přesto jsou nejlepším pražským celkem. Vltavín je předposlední a Žižkov poslední. Mezi týmy z hlavního města je jen Zlín, který dnes vyšel popáté v sezoně gólově naprázdno. V Pardubicích prohrál 0:1, jedinou branku dal v 66. minutě útočník Hundák po přihrávce Dostálka.

Táborsko navázalo na triumf nad Sokolovem 2:0 a opět zvítězilo s čistým kontem, tentokrát 3:0 ve Vlašimi. Do vedení se dostali už po čtvrthodině díky pohotovému zakončení Strnada, před změnou stran zvýšil Vukadinovič a konečnou podobu dal výsledku z penalty Šimák dvě minuty před koncem.

Fotbalová národní liga - 7. kolo:

Bohemians Praha - Karviná 1:0 (1:0), Pardubice - Zlín 1:0 (0:0), Ústí nad Labem - Varnsdorf 0:0, Vltavín - České Budějovice 0:5 (0:2), Frýdek-Místek - Třinec 0:1 (0:0), Vlašim - Táborsko 0:3 (0:2).

1. Frýdek-Místek 7 4 2 1 16:6 14
2. Ústí nad Labem 7 4 2 1 10:7 14
3. Karviná 7 4 1 2 14:8 13
4. Pardubice 7 3 3 1 12:7 12
5. Sokolov 6 4 0 2 9:5 12
6. Táborsko 7 3 2 2 8:6 11
7. České Budějovice 7 3 1 3 13:8 10
8. Most 6 2 4 0 6:2 10