Sedmnáctka na úvod elitní fáze kvalifikace remizovala se Švýcary

Česká fotbalová reprezentace do 17 let vstoupila do závěrečné fáze kvalifikace remízou. Česká fotbalová reprezentace do 17 let vstoupila do závěrečné fáze kvalifikace remízou. autor: Lukáš Drštička

Uherské Hradiště - Čeští fotbalisté do 17 let vstoupili do elitní fáze kvalifikace mistrovství Evropy remízou 2:2 se Švýcarskem. Svěřenci Aleše Čvančary sice v Uherském Hradišti otočili nepříznivé skóre, ale v nastaveném čase o vítězství přišli.

Švýcarsko začalo lépe a v 25. minutě šlo do vedení zásluhou Hajriziho. Domácím se povedl nástup do druhé půle a brzy vyrovnal útočník Růsek. Český kapitán Sedláček navíc v 77. minutě přidal druhý zásah. Jenže ve druhé minutě nastavení zachránil hostům z poslední akce zápasu bod kapitán Bajrami.

Na šampionát, který v květnu uspořádá Ázerbájdžán, postoupí osm vítězů skupin a sedm nejlepších týmů z druhých míst. Druhé utkání sehraje česká sedmnáctka ve středu proti Skotsku.

Elitní fáze kvalifikace o ME fotbalistů do 17 let - skupina 1 ve Zlíně a Uherském Hradišti:

ČR - Švýcarsko 2:2 (0:1)

Branky: 51. Růsek, 77. Sedláček - 25. Hajrizi, 80.+2 Asllani.

Sestava ČR: Kotek - Beňo, Burda, Král, Dudl - Sedláček - Šípek, Sadílek, Zikl (60. Huf) - Růsek, Kubala. Trenér: Čvančara.

Dánsko - Skotsko 4:0 (1:0)