reklama

Baroš už utekl, ale Baník klinickou smrt přežil

Martin Lukeš byl jednání o osudu Baníku přítomen. Martin Lukeš byl jednání o osudu Baníku přítomen. autor: David Procházka
Fotbalový Baník Ostrava je zachráněn, ale rozhodlo o tom až dvojí hlasování mimořádného zastupitelstva města Ostravy.

Ostrava - Fotbalový Baník Ostrava je zachráněn, ale rozhodlo o tom až dvojí hlasování mimořádného zastupitelstva města Ostravy.

Druhé už dopadlo ke spokojenosti slezského klubu a na Bazaly tak letěla radostná zpráva.

Klub okamžitě podá odvolání kvůli neudělení profesionální licence a bude mít prostředky na splácení závazků třetím osobám.

První hlasování nevyšlo, hrozila insolvence

Nejprve ovšem po dvouhodinové rozpravě a půlhodinové přestávce hlasovalo 48 přítomných zastupitelů těsně o jeden hlas proti koupi nemovitého majetku (pozemky a stavby v areálu Bazalů za 115 milionů Kč) Baníku Ostrava.

„Je to ostuda, takhle nás zaříznout. Nevím, proč se takhle rozhodli ti, co hlasovali proti. Nevím, jestli máme ještě nějakou naději,“ říkal zklamaný srdcař Baníku Martin Lukeš. Milan Baroš, který byl jednání rovněž přítomen, raději okamžitě budovu radnice naštvaně opustil, aby nemusel v emocích říkat nepříjemné věci.

Majitelé Baníku Ostrava měli v tu chvíli jasno. „Musíme vyhlásit na náš klub insolvenci. Ještě ale budeme zvažovat určité možnosti,“ tvrdil zklamaný Petr Šafarčík, předseda představenstva FC Baník Ostrava, a.s. Určité možnosti se však objevily vzápětí.

Opakované hlasování Baník zachránilo

Předsedové zastupitelských klubů bezprostředně po hlasování zasedli a za 15 minut se hlasovalo znovu. „Dva předsedové zastupitelských klubů žádali revokaci hlasování kvůli procedurálním chybám,“ uvedl primátor Ostravy Petr Kajnar.

Jeden přítomný zastupitel totiž nehlasoval vůbec, při druhém už se přiklonil na stranu pro koupi nemovitého majetku Baníku Ostrava. Navíc se k původním 27 zastupitelům přidal ještě jeden, který se v prvním hlasování zdržel, a návrh tak prošel.

15 minut klinické smrti

„Baník byl asi 15 minut v klinické smrti. Jinak to neumím nazvat. Teď se nám obrovsky ulevilo,“ oddechl si Petr Šafarčík.

Také Martin Lukeš se na galerii pro veřejnost ke druhému hlasování vrátil. „Pořád jsem nemohl věřit tomu, že by Baník skončil. Tohle už je mnohem lepší zpráva a dává nám to do zbývajících ligových kol daleko větší touhu zachránit se a začít budovat nový Baník, doplnil Martin Lukeš.

reklama