reklama

Šéf Barcelony překvapil. Uklidní emoce předčasné volby?

Lionel Messi má o čem přemýšlet. Změní jeho touhy předčasné volby do vedení klubu? Lionel Messi má o čem přemýšlet. Změní jeho touhy předčasné volby do vedení klubu? autor: Reuters
Napětí v Barceloně mají uklidnit předčasné volby.

Barcelona - S cílem uvolnit současné napětí v klubu vyhlásil prezident fotbalové Barcelony Josep Maria Bartomeu na konec sezony předčasné volby. Původně se mělo o novém vedení katalánského celku rozhodovat až v příštím roce.

Podle španělských médií na Nou Campu zhoustla atmosféra kvůli nevýrazným výkonům týmu v poslední době, údajné nespokojenosti hlavní hvězdy Lionela Messiho a pondělnímu odvolání sportovního ředitele Andoniho Zubizarrety. Po něm rezignoval jeho asistent Carles Puyol, bývalý kapitán týmu.

Podle Bartomeua zprávy o napětí v klubu neodpovídají realitě. "Klub funguje dobře, chystáme se vybudovat nový stadion a na sportovní frontě jsme stále ve hře ve všech soutěžích," uvedl šéf Barcelony, která v lize ztrácí bod na vedoucí Real Madrid. O víkendu promarnila šanci ho předstihnout, když prohrála 0:1 v San Sebastianu.

Bartomeu stojí v čele klubu od začátku loňského roku, kdy nahradil Sandra Rosella po jeho rezignaci kvůli soudu ohledně přestupu brazilské hvězdy Neymara.

reklama