"Nechutné." Šéf FIFA chce trestat rasismus fanoušků automatickou kontumací

21. 1. 2024 12:31
Předseda FIFA Gianni Infantino odsoudil chování fanoušků Udine, kteří při sobotním utkání italské ligy rasisticky uráželi brankáře Mikeho Maignana z AC Milán. Podobné prohřešky chce v budoucnu trestat kontumací. Informovala o tom agentura ANSA.
Gianni Infantino.
Gianni Infantino. | Foto: Reuters

Maignan se stal terčem rasistických nadávek v prvním poločase. Nejprve na to upozornil spoluhráče i rozhodčího a poté na protest odešel do kabin. Utkání, které AC Milán vyhrál 3:2, bylo kvůli tomu asi na pět minut přerušeno.

K podobnému incidentu došlo v sobotu také ve druhé anglické lize, kde příznivci Sheffieldu uráželi záložníka Kaseyho Palmera z Coventry. "Co se stalo v Udine a Sheffieldu je nechutné a nepřijatelné," prohlásil Infantino.

"Kluby, jehož fanoušci se dopustí rasismu a způsobí nedohrání zápasu, musíme trestat automatickou kontumací. Rasistům je poté potřeba dát celosvětový zákaz vstupu na fotbal a musí být obviněni z trestného činu," přidal Infantino.