reklama

Šéf FIFA zaútočil na bohaté kluby

LONDÝN - Šéf mezinárodní fotbalové asociace FIFA Sepp Blatter obvinil majitele nejbohatších světových klubů z chování, které může zahubit nejpopulárnější hru planety. Blatterovi vadí rostoucí platy hráčů, ceny vstupenek, role agentů v transferech nebo upa

Podle Blattera většina klubů zápasí s nově nastolenými podmínkami, zatímco několik nenasytných a hrabivých týmů disponuje obrovskou finanční silou a mohou si dovolit prakticky cokoliv. "Jejich majitelé utrácejí nepředstavitelné sumy na úzkou skupinku elitních hráčů. Je třeba s tím něco udělat," vyzval Blatter.

Blatter nejmenoval žádný klub, přesto se dá snadno vystopovat, na koho mířil. Mezi jeho terči byla bezesporu i londýnská Chelsea, kterou vlastní ruský miliardář Roman Abramovič. Ten utratil ve slavném klubu, v jehož barvách nastupuje i český reprezentační gólman Petr Čech, od svého nástupu před dvěma letu už 330 miliónů liber (v přepočtu téměř 15 miliard).

Šéfovi světového fotbalu se nelíbí ani přeplácení hráčů. "Když jakýkoli hráč vydělává až osm miliónů liber za rok, tak to není normální. Podle jaké logiky dostává mladý fotbalista takovou sumu? Co ho kvalifikuje k tomu, aby žádal za měsíc sumu, kterou jeho otec a většina fanoušků není schopna vydělat ani za deset let?" táže se Blatter.

reklama