reklama

Šéf kotle Slavie: Snad nás peníze nerozloží jako za Korbela

Přijdou lepší časy? Fanoušci Slavie, věří, že ano. Přijdou lepší časy? Fanoušci Slavie, věří, že ano. autor: Zlata Vostrá
Pražský klub s největší pravděpodobností mění majitele. Fanoušci změnu vítají a věří v návrat na vrchol.

Praha - Fanoušci pražské Slavie přijali vesměs s nadšením změnu majitele. Od českého podnikatele Aleše Řebíčka koupila majoritní podíl v tradičním klubu čínská společnost CEFC China Energy Company Limited, jež získala 60 procent akcií. Zbylých 40 procent nyní vlastní miliardář Jiří Šimáně, spolumajitel společnosti Travel Service (více o transakci čtěte ZDE).

Příznivci sešívaného klubu, který se v uplynulých šesti letech propadl do šedivého podprůměru české nejvyšší fotbalové soutěže, příchod silného partnera vítají.

"Dokud neuvidím v Edenu prvního Číňana, tak tomu snad neuvěřím. Ne, to je samozřejmě nadsázka. Věřím, že je to skutečně pravda, a upřímně to vítám," řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz Lukáš Vala alias Strašák, jeden z nejznámějších fanoušků pražské Slavie a předák kotle sešívaných.

"Jelikož se jedná o velkou a bohatou firmu, je jasné, že bude i v zájmu jejího renomé, aby se pokusila vybudovat co nejlepší klub. Očekávám minimálně zajištění finanční stability a zlepšení na všech frontách," dodal Vala.

Na Twitteru už se vtipkuje o novém logu Slavie:

Zatímco mnozí fanoušci sešívaných na sociálních sítích a diskusních fórech vidí Slavii s novým majitelem okamžitě na vrcholu a nadšeně se upínají snad i k zisku titulu a přímému postupu do Ligy mistrů, šéf slávistických fans zůstává opatrný.

"Někdo asi čeká, že už zítra budeme nejlepším klubem v zemi, ale tak to nebude. Musí jít o postupné změny, je před námi hodně práce," vysvětlil. Klub má podle něj s rychlým zbohatnutím ve své historii neblahé zkušenosti.

Vala: Nechceme žádný šílený boom

"Tehdy za Borise Korbela a i potom po příchodu dalších bohatých investorů jsme se vždy nakonec sami zničili zevnitř. Rozložilo nás to. Musíme se vyvarovat takových těch v uvozovkách teplotních šoků. Není dobré být na dně a najednou se zničehonic vidět úplně na špici," upozornil Vala.

Proto by byl nerad, kdyby nový majitel klub ihned zavedl do bouře všemožných změn. "Ocenil bych, kdyby to dělali s rozumem, klidnou myslí. Aby nešlo o žádný šílený boom." Přesto se těší, že už na příští ligový duel Slavie proti Mladé Boleslavi přijde v předtuše změn více fanoušků. A že přijdou s lepší náladou.

V klubu už se bezprostředně po oznámení změny majitele začalo mluvit o nových posilách. Slavia prý momentálně touží po stoperu Frydrychovi z Ostravy a útočníku Doležalovi z Jablonce.

"Doležal by se jako druhý útočník ke Škodovi hodil. Frydrych je sice stoperem posledního týmu tabulky, ale kvality určitě má, když po něm touží i Sparta," podotkl slávistický srdcař.

Řebíčkovo působení zanechává pachuť

Vala však za největší posílení kádru považuje fakt, že v týmu po zlepšení finančního zázemí zřejmě zůstane nejlepší střelec ligy a čerstvý hrdina národního týmu Milan Škoda.

"Nevím, co za hráče by muselo přijít, abych to hodnotil pozitivněji než to, že Škoda zůstane. To je hráč, který tu byl v nejhorších časech, zažil tu největší žumpu, ale vydržel. Nadávali mu do kopyt, ale on makal, dřel, chtěl uspět. A teď sklízí ovoce. Strašně mu to přeju, je to symbol současné Slavie," zastavil se skalní fanoušek týmu z Edenu u tématu Škoda.

Vala nechce příliš hodnotit, jakou stopu v historii Slavie zanechává dnes již bývalý majitel Aleš Řebíček. "Měl jsem s ním korektní vztah, nevím, co k tomu říci. Patří mu dík za to, že Slavii zachránil. Otázkou ale je, zda těch šest let plácání se téměř u dna lze hodnotit jako tu správnou pomoc. To už se teď nedozvíme, zda by na tom Slavia bez něj byla lépe, nebo hůř. Jsou to jen spekulace," uvedl "Strašák".

Faktem však dle jeho názoru je, že Slavia za doby působení Řebíčka rozhodně zvuk svého jména nezlepšila. Naopak. "Když bylo nejhůř, tak peníze dal. Ale jejich původ nebyl transparentní. Takže Slavia neměla takovou tu čistotu, pro veřejnost tam pořád byla pachuť nějaké levárny," dodal Vala.

Slávističtí fanoušci berou příchod čínského investora s humorem

reklama