reklama

Šéf Nova Sport: Chceme vysílat to, co jinde neuvidíte

Van Persie a Walcott, hvězdy Arsenalu a Premier League Van Persie a Walcott, hvězdy Arsenalu a Premier League autor: Reuters
Vrátí se na Nova Sport anglická fotbalová liga?

Praha - Z programu Nova Sport se vytratí fotbalová Liga mistrů. Přesouvá se na Prima Cool.

"My chceme vysílat výhradně exkluzivní obsah," vysvětluje Marek Kindernay, šéf Nova Sport.

O Ligu mistrů se Nova Sport dělila s Českou televizí. A měla až právo druhé volby, to znamená, že atraktivnější přenos si vždy mohli vybrat dramaturgové z Kavčích hor.

O sportu čtěte více:

Velké finanční prostředky na zakoupení vysílacích práv se proto Nova nyní rozhodla nasměrovat jinam. V ideálním případě se už nechce o vysílání žádné události s nikým dělit.

Boj o anglickou Premier League

"Naší strategií je vysílat exkluzivní sportovní události, které divák nemá možnost sledovat na jiných programech," říká Marek Kindernay.

OBRAZEM Barcelona na kolenou, Chelsea ji vyloupila v deseti OBRAZEM Barcelona na kolenou, Chelsea ji vyloupila v deseti Prohlédněte zde

Zámořskou NHL si tímto způsobem Nova Sport pojistila až do roku 2016. "Exkluzivně máme i seriál MotoGP, Formuli 1, v obou případech do roku 2014. Anglický fotbalový FA Cup pak máme jistý až do roku 2016," vypočítává Kindernay.

Jako mimořádně exkluzivní sportovní zboží se pro tuzemského fanouška jeví zejména anglická fotbalová Premier League. Ještě na jednu sezonu drží práva rumunský vlastník kanálu Digi Sport, už se ale připravuje tendr na další tříleté období.

Hokej ze Soči? Uvidí se...

Jak už deník Aktuálně.cz informoval, ve hře je i rozdělení vysílacích práv na zimní olympijské hry v Soči. A to do dvou balíků. V jednom exkluzivním balíčku by byl hokejový turnaj, ve druhém "to ostatní".

A právě o balík číslo jedna, tedy ten hokejový, má podle zákulisních informací intenzivní zájem Nova. "Hokej ze Soči? Uvidí se," odtuší lakonicky Kindernay.

OBRAZEM Barcelona na kolenou, Chelsea ji vyloupila v deseti OBRAZEM Barcelona na kolenou, Chelsea ji vyloupila v deseti Prohlédněte zde

Hokejovou KHL už každopádně Nova Sport vysílá. A bude v tom pokračovat i v příští sezoně, kdy se soutěž stane pro našince ještě atraktivnější, vzhledem ke startu pražského klubu HC Lev.

"Jeho zápasy samozřejmě uvidíte na Nova Sport. Je ovšem možné, že vysílací práva na některé zápasy si HC Lev prodá sám, kluby KHL tu možnost mají," vysvětluje Kindernay.

reklama