reklama

Šéf slovenského fotbalu připustil Weissův odchod

Skončí Vladimír Weiss u reprezentace už v zimě, i když mu na svazu běží lukrativní smlouva? Skončí Vladimír Weiss u reprezentace už v zimě, i když mu na svazu běží lukrativní smlouva? autor: Reuters
Kováčik uvedl, že jedná o předčasném ukončení smlouvy

Bratislava - Slovenský fotbalový svaz po neúspěchu reprezentace v kvalifikaci na mistrovství Evropy 2012 možná vymění trenéra národního týmu Vladimíra Weisse.

Šéf svazu Ján Kováčik uvedl, že s koučem jedná o možnosti předčasného ukončení smlouvy, která platí do prosince 2013.

"Nového trenéra nehledáme, protože se současným máme platný kontrakt. Ale pravdou je, že s ním jednám o všech alternativách, rovněž o té, že ukončíme náš smluvní vztah," citovala Kováčika slovenská média.

Rozhodnutí by mělo padnout začátkem ledna. Tisk už dříve spekuloval, že ve hře o reprezentační kormidlo je trenér českého mistra Plzně Pavel Vrba, který na Slovensku v minulosti vedl fotbalisty Žiliny.

Čtěte také:
Trenér Vrba k reprezentaci? Možná na Slovensko
Ty k***t, řekl Weiss novináři. Zaplatí čtvrt milionu

Slovenští fotbalisté pod vedením Weisse po překvapivém postupu do osmifinále loňského světového šampionátu v Jihoafrické republice pohořeli v kvalifikaci na Euro 2012. Ve své skupině skončili až čtvrtí za Ruskem, Irskem a Arménií.

Liga mistrů Viktoria Plzeň - Pavel Vrba Vyslyší Pavel Vrba vábení ze Slovenska? Foto: Reuters

Slovenská média už dříve upozornila, že v případě jednostranného odstoupení od smlouvy s Weissem by svaz musel reprezentačnímu trenérovi doplatit odměnu za celou dobu původně dohodnutého kontraktu.

Weiss, který trénuje také klub Slovan Bratislava, u národního týmu údajně vydělává 35 tisíc eur (asi 885 tisíc korun) měsíčně a další peníze prý dostává za každý zápas.

Weiss ještě v říjnu uvedl, že důvod na odchod z postu reprezentačního trenéra nevidí. Tvrdil tehdy, že u slovenského národního týmu zůstal navzdory lukrativnějším nabídkám ze zahraničí.

Kritici mu vedle neúspěchu v poslední kvalifikaci vytýkají i jeho nevybíravé vystupování. Za vulgární urážku novináře dostal Weiss na podzim od vedení svazu pokutu deset tisíc eur (asi 253 tisíc korun).

reklama