VIDEO Senzace! Ani Messi nespasil Barcu doma proti Valencii

1. 2. 2014 18:07
Souhrnná reportáž z 22: kola španělské ligy.
Sestřih zápasu Barcelona - Valencia, který vyhráli hosté překvapivě 3:2

Barcelona- Fotbalisté Barcelony podlehli ve 22. kole španělské nejvyšší soutěže 2:3 Valencii. Po druhé porážce v ročníku mohou v neděli přijít o první místo, které drží i v součtu s minulou sezónou 59 kol. V nedělních zápasech je o něj mohou připravit hráči Atlética i Realu Madrid.

Barcelona se v utkání, které na Nou Campu zahájila minuta ticha za zesnulého kouče španělských mistrů Evropy z roku 2008 Luise Aragonése, dostala brzy do vedení. Už v sedmé minutě zakončil překvapivým obloučkem z úhlu Alexis Sánchez a přidal třináctý ligový gól v sezoně.

Valencie však góly Daniela Pareja těsně před přestávkou a Pabla Daniela Piattiho těsně po ní skóre otočila. V 54. minutě Barcelona zahrávala kontroverzní penaltu po ruce Ricarda Costy, kterého míč zasáhl jen do ramene, a Lionel Messi svým prvním gólem v La lize od konce září vyrovnal.

"Netopýři" nicméně díky zásahu Paca Alcácera v 59. minutě znovu získali vedení. Barcelona, kterou na posledních 12 minut oslabil po druhé žluté kartě Jordi Alba, už vyrovnat nestačila.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

FC Barcelona - Valencie 2:3 (7. Sánchez, 53. Messi z pen. - 44. Parejo, 48. Piatti, 59. Alcácer),

18:00 Levante - Vallecano,

20:00 Getafe - Valladolid,

22:00 Málaga - FC Sevilla.

1. FC Barcelona 22 17 3 2 59:16 54
2. Atlético Madrid 21 17 3 1 52:14 54
3. Real Madrid 21 17 2 2 60:21 53
4. Bilbao 21 13 3 5 41:27 42
5. Villarreal 21 11 4 6 39:22 37