Senzace. Obhájce F.A. Cupu z Wiganu vyřadil Citizens

9. 3. 2014 19:10
Fotbalisté druholigového Wiganu pokračují v cestě za obhajobou triumfu v Anglickém poháru.
Fotbalisté Wiganu slaví triumf nad Manchesterem City.
Fotbalisté Wiganu slaví triumf nad Manchesterem City. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté druholigového Wiganu pokračují v cestě za obhajobou triumfu v Anglickém poháru. V dnešním čtvrtfinále senzačně zdolali Manchester City 2:1 a o účast ve finále si zahrají s Arsenalem, který usiluje o zisk první větší trofeje po devíti letech.

Wigan loni sestoupil z Premier League, ale v nejstarší fotbalové soutěži světa porazil ve finále právě Manchester City 1:0. Dnes jednoho z aspirantů na prvoligový titul zaskočil znovu a zabránil mu v cestě za ziskem domácího double či triple po celkovém triumfu v Ligovém poháru.

Wigan otevřel skóre zápasu

Hosté se na Etihad Stadium dostali do vedení v 27. minutě, kdy Jordi Gómez potrestal faul stopera Martína Demichelise. Manchester měl sice převahu, ale místo vyrovnání inkasoval krátce po změně stran podruhé po trefě Jamese Perche.

Domácí si vytvořili místy drtivý tlak, ale stihli jen snížit zásluhou Samira Nasriho, takže vydřenou výhru mohl slavit kouč Wiganu Uwe Rösler. Bývalý německý útočník za manchesterský tým v letech 1994 až 1998 odehrál 150 zápasů a byl uveden do klubové Síně slávy. Vztahy s City podle jeho slov ještě zesílily po roce 2003, kdy mu byla diagnostikována rakovina.

Čelůstka nehrál a Sunderland padl

Poražený finalista Ligového poháru Sunderland, v jehož dresu strávil čtvrtfinále jen na lavičce obránce Ondřej Čelůstka, skončil své putování druhou pohárovou soutěží po porážce 0:3 s Hullem. Soupeř postoupil do semifinále soutěže poprvé od roku 1930.

Jako první třetiligový tým od roku 2001 se do semifinále probojoval Sheffield United, který dnes zdolal druholigový Charlton 2:0. Tým vedený synem slavného anglického kouče Briana Clougha Nigelem postoupil díky dvěma slepeným gólům Ryana Flynna a Johna Brayforda z druhé půle.