Senzace: Slavia remizovala ve Valencii. Naděje žije

22. 10. 2009 22:57
Valencie - Slavia 1:1
Benjamin Vomáčka (Slavia) v souboji s Pablem Hernandézem (Valencie) v utkání Evropské ligy. | Foto: Reuters

Valencie - Fotbalisté Slavie překvapivě remizovali ve třetím kole Evropské ligy na hřišti španělské Valencie 1:1.

Slavia předváděla proti týmu, který o víkendu remizoval s evropským šampionem Barcelonou, hodinu velmi dobrý výkon a s trochou štěstí si mohla vybudovat větší náskok.

Na gól Riste Naumova z první půle už však nikdo ze slávistů nenavázal. Naopak po standardní situaci ve druhé půli srovnal David Navarro a hosté v závěru se štěstím uhájili remízu a slaví první bod v letošním ročníku Evropské ligy.

Zápas jsme sledovali on-line

Utkání nedohráli kvůli červeným kartám ze závěrečné čtvrt hodiny Raqued a Villa.

Slávisté nastoupili ve Valencii se dvěma defenzivními štíty Raguedem a Trappem a útočnou dvojicí Naumov, Šenkeřík. Poprvé v sezoně se objevil v základní sestavě Peter Grajciar, který nastoupil na kraji zálohy stejně jako na druhé straně Adam Hloušek.

Valencie nastoupila bez několika hráčů stabilní jedenáctky včetně hvězdného forvarda Davida Villy, který si už doléčil zranění stehenního svalu.

Hloušek velel k útoku

Bez své hvězdy začal domácí tým poněkud vlažněji, nenapadal slávisty příliš na těsno a český mistr toho využíval.

Valencie sice měla v držení míč častěji než hosté. Ti však často vyráželi do nebezpečných úniků, a to zejména po levé straně zásluhou aktivního Adama Hlouška.

Slavia poprvé vystrašila domácí tým po dvaceti minutách hry, kdy centr Grajciara poslal Šenkeřík hlavou na bránu a gólmanem Moyou vyražený míč doklepl do sítě Naumov. Jenže hostům zkazil radost odpískaný ofsajd.

Ale za pár minut už se tým trenéra Karla Jarolíma mohl radovat zcela oprávněně.

Hloušek zatáhl míč po levé straně, odtlačil si bránícího Miguela a jeho centr na malé vápno sklepl do brány Riste Naumov.

Valencie po inkasované brance přidala plyn a sérií narážeček občas na delší dobu nepustila slávisty k míči. A vypracovala si hned dvě solidní šance.

Vaniak opět čaroval

Po Šenkeříkově chybě vypálil tvrdě Maduro, ale brankář Vaniak skvěle vyrazil.

Petr Trapp (Slavia) a Michel (Valencie) bojují o míč v utkání Evropské ligy.
Petr Trapp (Slavia) a Michel (Valencie) bojují o míč v utkání Evropské ligy. | Foto: Reuters

Slávistický "čaroděj" se blýskl krátce na to podruhé, když Míchelovu ránu zastavil trochu krkolomným zákrokem až na brankové čáře.

Slávisté vedení uhájili a těsně před přestávkou ho dokonce mohli zdvojnásobit.

Naumov se z ničeho nic ocitl sám před brankářem Moyou, míč mu při zpracování trochu odskočil a z následného pokusu jen nastřelil gólmana.

Vyraženou střelu se po zpětné přihrávce Naumova snažil uklidit do branky Šenkeřík, ale nadějnou šanci mu zkazil skluzem Alexis.

Slávisté měli další šanci na navýšení vedení i ve druhé půli. Hloušek opět parádně nastartoval akci po levé straně, jenže zakončujícího Grajciara dvakrát vychytal skvělý Moyá.

Villa ani Ragued nedohráli

Domácí postupně začali mít stále zjevnější převahu, kterou ještě podpořil svým příchodem David Villa po hodině hry.

Juan Navarro slaví gól Valencie do sítě Slavie.
Juan Navarro slaví gól Valencie do sítě Slavie. | Foto: Reuters

Jeho ránu z přímého kopu ještě slávisté odvrátili, ale následný Pablův hodně přísně nařízený přímý kop už nikoliv.

Při centrovaném míči tentokrát zaspal Vaniak a na malém vápně trkl míč do brány David Navarro. Slávisty opět "tradičně" srazila do kolen obranná standardní situace.

Slávisté poté takřka úplně vyklidili pole směrem dopředu a čtvrt hodiny před koncem jejich naděje na výhru hodně oslabil Ragued, jenž po sestřelení Barajy inkasoval druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Navíc z následného přímého kopu napálil Villa tyč. A největší hvězda domácích nakonec ani zápas nedohrála. Po úmyslném nakopnutí Vomáčky do citlivých partií inkasoval od rozhodčího rovnou červenou kartu.

Vomáčka však předtím fauloval a z následného přímého kopu napálil Pablo tentokrát břevno Vaniakovy brány.

Slávisté nakonec překvapivou remízu uhájili.

Utkání skupiny B fotbalové Evropské ligy:
Valencie CF - Slavia Praha 1:1 (0:1)
63. Navarro - 28. Naumov. Rozhodčí: Gumienny - Simons, De Bruyn (všichni Belg.). ŽK: Mathieu - Ragued, Hloušek, Trapp, Vomáčka. ČK: 85. Villa - 76. Raqued. Diváci: 20.000.
Valencie: Moya - Miguel, Navarro, Alexis, Mathieu - Maduro (78. Banega), Baraja - Pablo, Míchel (46. Mata), Alba (62. Villa) - Žigič. Trenér: Emery.
Slavia: Vaniak - Čelůstka, Suchý, Vomáčka, Hubáček - Grajciar (90. Vlček), Ragued, Trapp, Hloušek - Naumov (87. Krajčík), Šenkeřík (79. Belaid). Trenér: Jarolím.

Lille - FC Janov 3:0 (1:0).

1. Lille 3 2 1 0 9:2 7
2. Valencie 3 1 2 0 5:4 5
3. FC Janov 3 1 0 2 4:6 3
4. Slavia Praha 3 0 1 2 2:8 1