Senzace v Jihlavě. Vysočina si vyšlápla na Boleslav a má první výhru v sezoně

4. 11. 2016 20:11
13 kol čekali fotbalisté Jihlavy na to, než v ligové sezoně okusili pocit vítězství. Dosud sbírali jen remízy a porážky. Pro první zisk tří bodů si ale vybrali jednoho z nejsilnějších soupeřů, Mladou Boleslav.
Trenér Jihlavy Michal Bílek.
Trenér Jihlavy Michal Bílek. | Foto: ČTK

Jihlava - Fotbalisté Jihlavy v předehrávce 13. ligového kola doma nečekaně porazili Mladou Boleslav 2:1 a dočkali se prvního vítězství v sezoně. Předposlední Vysočina v neúplné tabulce ztrácí bod na čtrnáctý Hradec Králové, hosté po druhé prohře za sebou zůstali na druhém místě o tři body za Plzní. Už v úvodní dvacetiminutovce se prosadili domácí Michael Rabušic a za hosty Stanislav Klobása, po změně stran rozhodl Slovák Jozef Urblík.

"Toto vítězství beru jako vybojované nad velice kvalitním soupeřem. V předchozím utkání v Brně (1:1) jsme ale hráli lépe. Jsme rádi, že se tým postupně zvedá, ale jestli to tak bude trvale, si vyhodnotíme až po nějakém čase," řekl po utkání trenér Jihlavy Michal Bílek.

Mladá Boleslav mohla jít do vedení už ve druhé minutě, ale Mebrahtovu střelu z hranice šestnáctky zastavila tyč. Za deset minut ze své první šance udeřili domácí. Zoubele vysunul Rabušice, který se dostal mezi stopery a zblízka přehodil padajícího brankáře Diviše.

Vedení ale Jihlavě vydrželo jen do 18. minuty. Hosté rozebrali obranu soupeře a Přikrylův centr zužitkoval hlavou Klobása. O chvíli později si na Matějovského centr za obranu naběhl Přikryl, ale gólmana Hanuše zblízka nepropálil.

Domácí drželi s favoritem krok a na konci první půli ho zatlačili. Zoubele se dostal k odraženému míči a vystřelil těsně vedle, Krejčí pak po rohovém kopu hlavičkoval nad břevno.

V úvodu druhého poločasu Jihlavu podruhé zachránila tyč, kterou tentokrát z úhlu trefil Přikryl. V 67. minutě Vysočina získala zpátky vedení. Urblík se dostal k odraženému míči a přízemní střelou k tyči překonal Diviše. Dvacetiletý slovenský záložník v desátém utkání v české lize zaznamenal premiérový gól.

Mladoboleslavští si v závěru ani s příchodem druhého nejlepšího střelce ligy Chramosty nevypracovali vyloženou šanci a poprvé v tomto ročníku venku prohráli.

13. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)

Branky: 12. Rabušic, 67. Urblík - 18. Klobása. Rozhodčí: Machálek - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Štěpánek, Tlustý, Hanuš - Přikryl, Kúdela, Pauschek. Diváci: 2594.

Jihlava: Hanuš - Tlustý, Krejčí, Rosa, Mišůn - Štěpánek, Urblík - Batioja (90. Vaculík), Dvořák, Zoubele (82. Hronek) - Rabušic (90.+1 Ikaunieks). Trenér: Bílek.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek (82. Takács), Kúdela, Da Silva, Fleišman - Matějovský, Mareš - Vukadinovič (73. Chramosta), Klobása, Přikryl - Mebrahtu. Trenér: Kalvoda.