Juventus remizoval, Sassuolo poprvé v historii zdolalo Inter

Aktualizováno 1. 2. 2015 22:53
Fotbalisté Sassuola poprvé v historii porazili Inter Milán, v utkání 21. kola italské ligy vyhráli 3:1.
Fotbalisté Sassuola slaví gól proti Interu
Fotbalisté Sassuola slaví gól proti Interu | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu remizovali v italské lize na hřišti Udine 0:0 a před druhým AS Řím mají v čele tabulky sedmibodový náskok. Cagliari prohrálo 1:2 v Bergamu, záložník hostů Josef Hušbauer se do hry nedostal.

Třetí Neapol zvítězila na hřišti Chieva 2:1 a má už pět bodů k dobru před Laziem Řím a Sampdorií Janov, které v dnešních zápasech nezískaly ani bod. Sassuolo zvítězilo 3:1 nad Interem Milán a poprvé v historii tohoto soupeře zdolalo.

Z mála šancí gól nepadl

Vyrovnaný duel mezi Udine a Juventusem nenabídl příliš mnoho vyložených šancí. V domácím týmu měl největší příležitost po Di Nataleho rohovém kopu Danilo, gólman Buffon však zareagoval včas. Na druhé straně vyslal nebezpečnou střelu Lichtsteiner, trefil ale břevno. Udine tak počtvrté v řadě bodovalo, svému dnešnímu soupeři ale už v pěti utkáních nevstřelilo branku.

V prvním poločase zápasu Chievo - Neapol padly dva vlastní góly, po jednom na každé straně. O výhře hostů pak rozhodl v 62. minutě střelou z otočky Gabbiadini, jenž do Neapole přestoupil v lednu ze Sampdorie a za nový tým se trefil poprvé.

Lazio Řím překvapivě nezvládlo duel v Ceseně a s předposledním celkem ligy prohrálo 1:2. Do 87. minuty vedli domácí zásluhou Defrela a vlastní branky Cataldiho o dva góly, v závěru zkorigoval skóre Klose.

Turín potvrdil formu a v osmém zápase v řadě bodoval, janovskou Sampdorii zdolal i díky hattricku Quagliarelly 5:1. Nejlepší střelec týmu se prosadil v sezoně už osmkrát. Nová posila Sampdorie Samuel Eto'o odehrál posledních 19 minut.

Sassuolo poprvé porazilo Inter

Sassuolo mělo před zápasem s Interem hrozivou bilanci, milánský celek svého soupeře třikrát porazil s celkovým skóre 15:0. Další podobný výsledek ale už v prvním poločase popřeli Zaza a Sansone, kteří domácím zajistili dvoubrankové vedení.

V 83. minutě vykřesal naději pro hosty Icardi, jenž zachytil Magnanelliho přihrávku na brankáře a vstřelil 11. branku v sezoně. V nastavení ale z penalty pojistil výhru Sassuola Berardi. Milánští svěřenci trenéra Roberta Manciniho získali z posledních tří zápasů jediný bod.

AC Milán porazil Parmu

K prvnímu zápasu za AC Milán nastoupili Salvatore Bocchetti a Mattia Destro, kteří v Inzaghiho týmu hostují ze Spartaku Moskva a AS Řím. Už v 17. minutě se mohli radovat z vedení "Rossoneri" nad Parmou, když Ménez využil penaltu nařízenou po ruce bránícího hráče. O sedm minut později se k tečovanému míči dostal Nocerino a vyrovnal, branku však příliš neslavil, neboť v Parmě hostuje právě z Milána.

Ménez ale v 57. minutě znovu poskytl domácím vedení, trefil se mezi nohama bránícího hráče a brankář Mirante na míč nedosáhl. Na konečných 3:1 pak upravil Zaccardo, jenž v soupeřově týmu působil tři a půl sezony. AC tak plně bodovalo poprvé v tomto kalendářním roce, Parma počtvrté v řadě prohrála a na nesestupové pozice ztrácí deset bodů.

O výhře Bergama nad Cagliari rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Pinilla a přerušil tak sardinskému celku sérii tří zápasů bez porážky. Hušbauer stále čeká na první odehrané minuty v Serii A.

Italská fotbalová liga - 21. kolo:

Sassuolo - Inter Milán 3:1 (17. Zaza, 29. Sansone, 90.+3 Berardi z pen. - 83. Icardi), Bergamo - Cagliari 2:1 (18. Biava, 90.+4 Pinilla - 44. Dessena), Cesena - Lazio Řím 2:1 (60. Defrel, 77. vlastní Cataldi - 87. Klose), Chievo - Neapol 1:2 (25. vlastní Britos - 18. vlastní Cesar, 62. Gabbiadini), FC Turín - Sampdoria Janov 5:1 (16., 29. z pen. a 65. Quagliarella, 75. Amauri, 90.+3 Peres - 77. Obiang), Palermo - Hellas Verona 2:1 (18. Dybala, 79. Belotti - 8. Tachtsidis), Udine - Juventus Turín 0:0, AC Milán - Parma 3:1 (17. z pen. a 57. Ménez, 76. Zaccardo - 24. Nocerino).

1. Juventus Turín 21 15 5 1 44:9 50
2. AS Řím 21 12 7 2 34:16 43
3. Neapol 21 11 6 4 38:26 39
4. Lazio Řím 21 10 4 7 37:25 34
5. Sampdoria Janov 21 8 10 3 27:23 34
6. Fiorentina 21 8 8 5 29:20 32
7. Palermo 21 7 9 5 34:33 30
8. AC Milán 21 7 8 6 31:26 29