AS Řím vyhrál i devátý zápas sezony. AC Milán padl v Parmě

Aktualizováno 27. 10. 2013 23:00
Díky gólu amerického záložníka Michaela Bradleyho v závěru zápasu v Udine, vyhrál AS Řím i devátý zápas v nové sezoně. | Foto: Reuters

Řím Fotbalisté AS Řím zdolali 1:0 Udine a jako první tým v historii odstartovali italskou ligu devíti vítězstvími za sebou.

Tabulku vedou o pět bodů před Neapolí a Juventusem. Nejbližší pronásledovatelé své duely devátého kola také zvládli, shodně zvítězili 2:0 nad FC Turín, respektive FC Janov.

Řím vyrovnal rekord Juventusu

AS Řím před týdnem vyrovnal nejúspěšnější start Juventusu, který získal plný počet bodů v osmi úvodních duelech ročníků 1930/31 a 1985/86.

Turínskému týmu se poté podařilo vyhrát devětkrát v úvodu sezony 2005/06, kdy však po korupční kauze "calciopoli" zpětně přišel o mistrovský titul.

Hráči římského celku dlouho čekali na gól a v 66. minutě navíc přišli po druhé žluté kartě o vyloučeného obránce Maicona.

Osm minut před koncem se ale na hranici pokutového území dostal ke střele střídající americký záložník Michael Bradley a dal jedinou branku zápasu.

Higuaín zařídil výhru ze dvou penalt

O výhře Neapole rozhodl dvěma penaltami útočník Gonzalo Higuaín.

Nejprve ve 14. minutě potrestal nekompromisní ranou pod břevno faul Nicoly Belloma na Driese Mertense, v 32. minutě zase ruku Kamila Glika střelou po zemi k tyči.

Juventus zůstává za Neapolí jen o skóre díky dnešní výhře 2:0 nad FC Janov.

Do vedení mu pomohl pokutový kop, který proměnil Arturo Vidal, druhý gól přidal ještě v první půli po vydařené kličce v pokutovém území útočník Carlos Tévez.

AC Milán padl gólem z 94. minuty

Nepříjemnou porážku v Parmě si připsal AC Milán. Favorit sice bleskovými góly Alessandra Matriho a Matíase Silvestreho mezi 61. a 63. minutou smazal vedení soupeře 2:0, v nastavení nicméně však jeho obranu podruhé překonal Marco Parolo a rozhodl o výhře domácích 3:2.

Výsledky 9. kola:

Neapol - FC Turín 2:0 (14. a 32. obě z pen. Higuaín), Boloňa - Livorno 1:0 (3. Crespo), Catania - Sassuolo 0:0, Chievo - Fiorentina 1:2 (13. Cesar - 45. a 64. Cuadrado), Juventus Turín - FC Janov 2:0 (23. Vidal z pen., 36. Tévez), Parma - AC Milán 3:2 (11. a 90.+4 Parolo, 45.+1 Cassano - 61. Matri, 63. Silvestre), Udine - AS Řím 0:1 (82. Bradley), Lazio Řím - Cagliari 2:0 (52. Klose, 55. Candreva).

1. AS Řím 9 9 0 0 23:1 27
2. Neapol 9 7 1 1 20:6 22
3. Juventus Turín 9 7 1 1 18:10 22
4. Inter Milán 9 5 3 1 23:11 18
5. Fiorentina 9 5 3 1 19:11 18
6. Hellas Verona 9 5 1 3 18:16 16
7. Lazio 9 4 2 3 14:12 14
8. Parma 9 3 3 3 16:17 12