reklama

Šestice vykartovaných si finále Ligy mistrů nezahraje

Semifinále LM: Barcelona - Chelsea (Oslava Ramirese a Franka Lamparda) Semifinále LM: Barcelona - Chelsea (Oslava Ramirese a Franka Lamparda) autor: Reuters
Chelsea bude chybět Ivanovič, Meireles a Ramires, Bayernu Badstuber, Alaba a Gustavo

Londýn - Evropská fotbalová unie (UEFA) neomilostní pro finále Ligy mistrů hráče, které o vrchol klubové sezony připraví žluté karty. Celkem se jedná o šestici fotbalistů, po třech "vykartovaných" mají Chelsea i Bayern Mnichov.

Ze spoluhráčů brankáře Petra Čecha v Chelsea budou 19. května ve finále chybět Branislav Ivanovič, Ramires a Raúl Meireles, Bayern bude na domácím stadionu postrádat trojici Luiz Gustavo, David Alaba a Holger Badstuber.

Na UEFA naléhala i Mezinárodní unie fotbalistů FIFPro. Požadovala podobnou změnu pravidel, kterou FIFA přijala před mistrovstvím světa 2010. Hráčům se budou mazat žluté karty před semifinále i na blížícím se evropském šampionátu.

Čtěte také:

Ve finále Evropské ligy se utká Bilbao s Atléticem
I druhý gigant padl. Do finále LM postoupil Bayern

V Lize mistrů však pravidlo o ponechání karet zůstane ještě tři roky. "Různá pravidla lze použít v různých soutěžích," prohlásil člen výkonného výboru UEFA Michael van Praag, který také vede pravidlovou komisi Ligy mistrů.

reklama