reklama

Šeterle: Koubek je pro Slavii ideální. Má jen plusové body

Miroslav Koubek, nový kouč Slavie. Miroslav Koubek, nový kouč Slavie. autor: ČTK
I když Michal Petrouš po domácím debaklu 0:4 s Mladou Boleslaví rezignoval na místo trenéra fotbalistů Slavie v sobotu večer, už v noci na neděli se vedení pražského klubu shodlo na jeho nástupci.

Praha - I když Michal Petrouš po domácím debaklu 0:4 s Mladou Boleslaví rezignoval na místo trenéra fotbalistů Slavie v sobotu večer, už v noci na neděli se vedení pražského klubu shodlo na jeho nástupci.

Stal se jím dvaašedesátiletý Miroslav Koubek, který mimo jiné trénoval ostravský Baník či právě Mladou Boleslav, kde se potkal se současným generálním ředitelem Slavie Jaromírem Šeterlem.

"V sobotu v noci už jsme se domluvili na jménu pana Koubka. Až teprve poté došlo k jednání s ním a s vedením svazu," uvedl Šeterle na čtvrteční tiskové konferenci.

"Smlouva je na dobu neurčitou"

A i když má Koubek v současnosti podepsanou smlouvu s Fotbalovou asociací ČR, rozhodl se Šeterle rychle jednat a po středečním jednání se členy Výkonného výboru FAČR byla dohoda o 'uvolnění' Koubka na světě.

"Podařilo se nám ve středu odpoledne s vedením FAČR domluvit a okamžitě poté došlo i k uzavření smlouvy s Mirkem Koubkem. Smlouvu s ním jsme podepsali na dobu neurčitou," přiznal Šeterle.

Šeterle měl prý o angažování Koubka jasno okamžitě po Petroušově rezignaci, takže neuvažoval o jménech jako František Cipro či Pavel Hapal, o nichž se spekulovalo v tisku.

"Vážíme si zájmu pana Cipra, vážím si i práce pana Hapala, ale my o žádném jiném jménu neuvažovali, rozhodli jsme se velmi rychle," doplnil generální ředitel Slavie.

"Kam přišel, tam vtiskl svou tvář"

Šeterle vsadil podle svých slov na Koubka především proto, že ví, co od něj může očekávat.

"S Mírou Koubkem se známe už dvacet let, ale je pravda, že u mě získal kladné body hlavně při společném působení v Boleslavi. Vždy vtiskl mužstvu svou tvář, svůj styl hry, věděl jsem, co od něj můžu očekávat," upozornil.

Kdo bude dělat Koubkovi asistenta, však prozradit nechtěl. Uvedl ale, že se Michal Petrouš vrací zpět k mládežnickým týmům v klubu.

"Nemám konkrétní odpověď, jak to teď bude s asistenty. Jen můžu říct, že Michal Petrouš bude dál působit u našich mládežnických týmů. Jak to bude s asistenty pana Koubka, to je ještě předčasné sdělovat," dodal Koubek.

reklama