reklama

Šeterle: Slavia a titul? Lepší je pěkná hra a plné tribuny

Generální ředitel Slavie Jaromír Šeterle přiznal, že myslet na ligový titul je po období nedávné záchrany klubu příliš brzo. Generální ředitel Slavie Jaromír Šeterle přiznal, že myslet na ligový titul je po období nedávné záchrany klubu příliš brzo. autor: Aktuálně.cz
Ani ligový titul, ani účast v evropských pohárech. Hlavní prioritou fotbalové Slavie pro nadcházející sezonu je pohlednou hrou přilákat do Edenu na každý domácí zápas alespoň deset tisíc diváků.

Praha - Ani ligový titul, ani účast v evropských pohárech. Hlavní prioritou fotbalové Slavie pro nadcházející sezonu je pohlednou hrou přilákat do Edenu na každý domácí zápas alespoň deset tisíc diváků.

To jsou alespoň slova staronového generálního ředitele Slavie Jaromíra Šeterleho, který během svého krátkého působení u týmu získal dva hlavní sponzory - sázkovou kancelář Chance a leteckou společnost Travel Service.

"Slavia vstupuje do nové sezony s tím, že chce přitáhnout diváky do hlediště a zároveň se umístit v horních příčkách tabulky," uvedl Šeterle na předsezonní tiskové konferenci.

"Na druhou stranu to nechceme udělat za každou cenu a uchylovat se k unáhleným finančním krokům, což se tu dělo před lety a my se s nimi vyrovnáváme ještě teď," dodal.

"Raději budeme sázet na odchovance"

Jen jedna věc Šeterleho během jeho působení v klubu mrzí. Po odchodu stopera Davida Hubáčka, který ve Slavii působil osm let, a zranění dalšího středního obránce Martina  Dobrotky se mu nepovedlo přivést do týmu nového stopera.

"Chceme přivést do konce přestupového období, které končí v půlce září, už hotového hráče, skutečnou posilu, nikoliv jen doplnění kvantity. To se nám ale zatím bohužel nepodařilo," přiznal.

"Nechci to ale dělat za každou cenu. Mrzí mě totiž, že hráči, kteří jsou odchovanci Slavie, teď získávají trofeje v jiných týmech. To raději půjdu cestou sázky na vlastní odchovance," doplnil Šetrle.

"Po klinické smrti titul nepřijde"

Po dobrém konci předešlé sezony fanoušci očekávají od Slavie boj o účast v evropských pohárech, Šeterle však zůstává při zemi.

"Jsem racionální podstaty, Slavia se ještě před dvěma lety pohybovala v klinické smrti, takže určitě nebudu mluvit hned o nějakém boji o titul. Ano, chceme být mezi prvními pěti týmy, tedy těmi, kteří vyjma nás hrají nyní v evropských pohárech," uvedl generální ředitel Slavie.

"Cíl hrát v evropských pohárech pohárech příští sezonu jsme si nestanovili. Mnohem větším cílem je pro nás zaplnit stadion a prezentovat se dobrou hrou. Pokud nám to bude stačit na účast v evropských pohárech, budu jedině rád," doplnil Šeterle.

Petrouš: Rajnoch by nám hodně pomohl

Trenér Michal Petrouš hodně stojí o služby někdejšího reprezentačního stopera Jana Rajnocha, který však přiznal, že si chce ještě prodloužit své angažmá v zahraničí.

"Odešel Hubáček, zranil se Dobrotka, proto uvažujeme o dalším stoperovi. Honza Rajnoch preferuje zahraniční angažmá, takže stále čeká na nabídku. Je to přesně ten typ hráče, kterého hledáme, a který by nám pomohl, respektuju ale jeho rozhodnutí," přiznal Petrouš.

S výjimkou situaci se stopery je však se složením kádru před sezonou spokojen.

"Všichni až na Martina Dobrotku, který by se měl zapojit do tréninku do měsíce, jsou zdravotně v pořádku. Tým je vhodně doplněný a já věřím, že tým bude schopný navázat na výsledky z konce sezony. V úvodu sezony nikdy tolik nedařilo, chceme proto úvodní zápas sezony konečně vyhrát." věří trenér Slavie.

"Jednoznačným cílem pro mě bylo, abychom měli dva vyrovnané gólmany, a to se příchodem Radka černého splnilo. V Anglie to bývá zvykem, že tým sází na dva zkušené brankáře. Vojta Štěpán je pak náhrada za Honzu Vošahlíka, který se vrátil do Jablonce," dodal Petrouš.

Kisel: Snad najdeme nového Bicana

V dobrý start věří i kapitán týmu Karol Kisel. Ten věří, že se Slavii podaří v úvodním zápase v pátek proti Ostravě navázat na výkony ze závěru předešlé sezony.

Nálada je dobrá, věřím, že se nám ji povede přenést už do prvního zápasu s Ostravou. Z titulu manažera mládeže jsem rád, že kolem mě je spousta mladých hráčů, kteří jsou odchovanci Slavie," přiznal Kisel.

Slavia v září připomene 100 let od narození legendy klubu Josefa Bicana, na což reagovala jeho podobiznou na zadní straně nové kolekce dresů.

"Vážíme si toho, že budu u toho, kdy Slavia bude slavit sto let od narození pana Bicana. Věřím, že se kvůli tomu najde v klubu kanonýr, který dá za sezonu stejný počet gólů, jako dával on," smál se kapitán Slavie.

reklama