Sevilla díky Sarabiovi porazila Alavés 2:0, Atalanta vyrovnala rekord z roku 1932

Aktualizováno 4. 4. 2019 23:06
Fotbalisté Sevilly bez zraněného českého brankáře Tomáše Vaclíka porazili ve 30. kole španělské ligy Alavés 2:0. Na čtvrté místo, z nějž se postupuje do Ligy mistrů, ztrácí vítězný celek bod.
Pablo Sarabía
Pablo Sarabía | Foto: Reuters

Hlavní postavou domácího týmu byl Sarabia, který dal po rychlém brejku druhý gól a před prvním přiťukl míč rozběhnutému Mesovi, jenž technickou střelou trefil horní roh branky. Alavés domácího gólmana Soriana překonat nedokázal a po druhé porážce za sebou klesl na sedmé místo. Za Sevillou ale zaostává jen o dva body.

Drtivý úvod Atalanty

Fotbalisté Boloni v sestavě s českým záložníkem Ladislavem Krejčím dostali čtyři góly v úvodní čtvrthodině a zápas 30. kola italské ligy v Bergamu nakonec prohráli 1:4. V tabulce zůstali na sestupovém 18. místě, vítězná Atalanta naopak na páté pozici útočí na postup do Ligy mistrů.

Bergamo má v současnosti výtečnou formu, z předchozích čtyř zápasů vytěžilo deset bodů a nezastavila ho ani Boloňa. I ta přitom za sebou měla tři vítězná utkání, jenže tentokrát se myšlenky na další bodový zisk rychle rozplynuly.

Už v páté minutě to po Iličičových gólech bylo 2:0, další branky záhy přidali Hateboer a Zapata. Čtyři góly v úvodních 15 minutách v italské lize nastřílel naposledy Juventus v roce 1932. Boloňa v druhém poločase alespoň snížila, když Orsolini překvapil domácího brankáře střelou od postranní čáry.

Fotbalisté Sassuola vyhráli nad posledním Chievem 4:0 a poprvé od konce ledna si připsali tříbodový zisk. Ten je v tabulce posunul o tři místa výš, nyní jsou jedenáctí. Dva góly vstřelil jednadvacetiletý turecký obránce Demiral, obě přesné hlavičky stihl během prvního poločasu.

Utkání týmů s nejhorší aktuální formou se po změně stran stalo jednoznačnou záležitostí domácích hráčů, kteří rychle přidali ještě dvě branky. Chievo ze 30 ligových zápasů vyhrálo jen jediný, jeho zmar v závěru podtrhl Giaccherini neproměněnou penaltou.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

FC Sevilla - Alavés 2:0 (41. Mesa, 80. Sarabia), Leganés - Valladolid 1:0 (90.+6 Carrillo), San Sebastian - Betis Sevilla 2:1 (17. Juanmi, 83. Oyarzabal - 56. Canales).

Italská fotbalová liga - 30. kolo:

Sassuolo - Chievo 4:0 (4. a 45. Demiral, 47. Locatelli, 57. D. Berardi), Bergamo - Boloňa 4:1 (3. a 5. Iličič, 9. Hateboer, 15. Zapata - 54. Orsolini).

1. Juventus Turín 30 26 3 1 62:19 81
2. Neapol 30 19 6 5 57:26 63
3. Inter Milán 30 17 5 8 47:25 56
4. AC Milán 30 14 10 6 44:28 52
5. Bergamo 30 15 6 9 64:41 51
6. Lazio Řím 29 14 6 9 42:30 48
7. FC Turín 30 12 12 6 40:28 48
8. AS Řím 30 13 9 8 55:45 48