ČTK, SportPlus
27. 5. 2007 23:09
Madrid - Fotbalisté Sevilly dál bojují se španělskými giganty Barcelonou a Realem Madrid o ligový titul.
Joaquin bojuje o míč s Garciou během zápasu Villarrealu s Valencií.
Joaquin bojuje o míč s Garciou během zápasu Villarrealu s Valencií. | Foto: Reuters

V závěrečných minutách nedělního utkání s pátou Zaragozou vybojovali vítězství 3:1 a na oba slavné kluby ztrácejí dvě kola před koncem dva body. Důležitou výhru letošnímu vítězi Poháru UEFA zajistil v 83. minutě Keržakov, v nastavení pak přidal třetí gól Kanoute.

Fotbalisté Valencie nezvládli domácí utkání 36. kola španělské ligy s Villarrealem, v němž kvůli dvěma zásahům uruguayského kanonýra Diega Forlána prohráli 2:3. Na domácí straně se také dvakrát prosadil David Villa.

• Sledujte průběh fotbalových zápasů živě - čtěte ZDE

Valencie tak pravděpodobně přišla o možnost zaútočit na titul, jelikož dvě kola před koncem ztrácí na vedoucí Barcelonu s Realem Madrid čtyři body a navíc odehrála o zápas více.

Branky Ramose, Raúla a Van Nisterooije dnes zajistily fotbalistům Realu Madrid v 36. kole španělské ligy výhru 3:1 nad La Coruňou. Real tak dál sahá po titulu, dvě kola před koncem má v čele tabulky tříbodový náskok před Barcelonou. Ta však ke svému utkání s Getafe nastoupila až ve 22:00.

Real začal dobře a dostal se do vedení po trefě obránce Ramose, který využil Beckhamova centru, po změně stran však hosté srovnali zásluhou Capdevily. Madridští však záhy odpověděli Raúlovou střelou, která jim vrátila vedení, a to pak potvrdil ještě nejlepší ligový kanonýr Van Nistelrooij.

Dále čtěte:

Barcelona udržela kontakt po večerním vítězství 1:0 nad Getafe, ale pro příští zápas, derby proti Espaňolu, přišla o Brazilce Ronaldinha. Ten už v druhé minutě poslal celek z katalánské metropole do vedení, jenže krátce před poločasem pak dostal červenou kartu za oplácení.

Fotbalisté Bilbaa se přiblížili k záchraně ve španělské lize, když v 36. kole dokázali doma porazit Mallorku 1:0. O jedinou branku dnešního zápasu se postaral střídající veterán Ismael Urzaiz, který proměnil pokutový kop. Bilbao tak má dvě kola před koncem na sedmnácté pozici čtyřbodový náskok před San Sebastianem a Vigem.

Druhý z baskických celků totiž zaváhal v souboji s Pamplonou a prohrál 0:2, když v první půli nedokázal uhlídat Lopeze a íránského střelce Nekúnama. San Sebastian musí oba zbývající zápasy vyhrát, pokud chce uvažovat o záchraně.

Podobně je na tom Celta Vigo, která udržela naději na udržení až v 95. minutě zápasu s Betisem Sevilla. V nastaveném čase byl vyrovnaný stav 1:1, ovšem pak hosté faulovali v pokutovém území a Baiano proměněnou penaltou udržel Vigu naději.

Výsledek - 36. kolo:
Valencie - Villarreal 2:3
(21. z pen. a 90+1. Villa - 35. a 87. Forlán, 79. Tomasson), Real Madrid - La Coruňa 3:1 (29. Ramos, 58. Raúl, 75. Van Nistelrooij - 54. Capdevila), Barcelona - Getafe 1:0 (2. Ronaldinho), Bilbao - Mallorca 1:0 (65. Urzaiz z pen.), Huelva - Espaňol Barcelona 0:1 (82. Tamudo), Pamplona - San Sebastian 2:0 (26. Lopez, 33. Nekúnam), Santander - Levante 2:3 (33. Žigič, 78. Melo - 38. a 73. Riga, 12. Ettien), Vigo - Betis Sevilla 2:1 (42. López, 90.+5 Baiano z pen. - 31. Robert), Tarragona - Atlético Madrid 0:2 (11. a 55. Torres), FC Sevilla - Zaragoza 3:1 (26. Luis Fabiano, 83. Keržakov, 90+4. Kanoute - 74. D'Alessandro).