Sevilla otočila duel s Villarrealem a je znovu druhá

26. 10. 2014 23:16
Fotbalisté Sevilly otočili zápas devátého kola španělské ligy s Villarrealem a zvítězili 2:1.
Carlos Bacca a Denis Suarez slaví gól Sevilly
Carlos Bacca a Denis Suarez slaví gól Sevilly | Foto: Reuters

Sevilla - Fotbalisté Sevilly otočili zápas devátého kola španělské ligy s Villarrealem a zvítězili 2:1. Ve třetí minutě nastavení rozhodl z penalty nejlepší střelec týmu Carlos Bacca. Atlético Madrid zvládlo duel na půdě Getafe a po výhře 1:0 zůstává na páté pozici o skóre za Valencií.

V Seville padl první gól až v 79. minutě, když se prosadil dvacetiletý útočník hostů Luciano Vietto. Sevilla dokázala zápas otočit. O devět minut později vyrovnal Denis Suárez a rozhodující okamžik přišel ve třetí minutě nastavení. Dos Santos fauloval v pokutovém území domácího obránce Trémoulinase a Bacca nařízenou penaltu s přehledem proměnil.

Sevilla v lize neprohrála již třinácté domácí utkání v řadě a v tabulce je druhá o skóre za Barcelonou.

Atlético zvítězilo na půdě Getafe zásluhou Maria Mandžukiče. Bývalý hráč Bayernu Mnichov se ve 40. minutě v pokutovém území dostal k dorážce a připsal si třetí zásah za úřadujícího španělského mistra. Atlético tak v posledních devíti ligových madridských derby nepoznalo hořkost porážky.

Španělská fotbalová liga - 9. kolo:

Málaga - Vallecano 4:0 (6. Samuel, 21. Darder, 45. Juanmi, 49. Amrabat z pen.), Espaňol Barcelona - La Coruňa 0:0, FC Sevilla - Villarreal 2:1 (88. Suárez, 90.+3 Bacca z pen. - 79. Vietto), Getafe - Atlético Madrid 0:1 (40. Mandžukič).

1. FC Barcelona 9 7 1 1 23:3 22
2. FC Sevilla 9 7 1 1 17:9 22
3. Real Madrid 9 7 0 2 33:10 21
4. Valencie 9 6 2 1 20:8 20
5. Atlético Madrid 9 6 2 1 15:7 20
6. Vigo 9 4 4 1 16:11 16
7. Málaga 9 4 3 2 11:8 15
8. Villarreal 9 4 2 3 13:9 14