Sevilla po remíze klesla na čtvrté místo, Barcelona vyhrála

2. 2. 2020 22:58
Fotbalisté Sevilly s českým reprezentantem Tomášem Vaclíkem v brance remizovali v 22. kole španělské ligy s Alavésem 1:1 a klesli na čtvrtou příčku.
Tomáš Vaclík a jeho zákrok
Tomáš Vaclík a jeho zákrok | Foto: Reuters

Předstihlo je Getafe, které přehrálo Bilbao 2:0. Barcelona odčinila prohru z minulého kola s Valencií a poradila si doma s Levante díky brankám Anssumana Fatiho 2:1.

Sevilla nenapravila čtvrteční vyřazení ze Španělského poháru. V 70. minutě překonal Vaclíka Joselu z dorážky z malého vápna, alespoň remízu domácímu favoritovi zařídil o sedm minut později z penalty Lucas Ocampos.

Barcelona si vytvořila vítězný náskok po půlhodině hry, kdy se v rozmezí necelé minuty a tři čtvrtě dvakrát trefil Fati po přihrávkách kapitána Lionela Messiho. Sedmnáctiletý Fati se tak stal nejmladším hráčem, kterému se v 21. století povedlo dát v La Lize dva góly v jednom utkání. Za Levante až v nastavení druhé půle snížil Rubén Rochina. Barcelona ztrácí na druhém místě tabulky tři body na vedoucí Real Madrid.

Pod vítězství Getafe se podepsali brankou z individuálního průniku Damian Suárez a gólem z penalty Jaime Mata.

Villarreal zdolal Pamplonu 3:1 a ke třem bodům ho nasměrovala nová posila z Borussie Dortmund Paco Alcácer. Španělský útočník se při debutu trefil v nastaveném čase první půle. Po přestávce skórovali ještě Rubén Peňa a Santi Cazorla z penalty, za hosty snížil Aridane. Villarreal se posunul na sedmou pozici.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo: Leganés - San Sebastian 2:1 (49. Omeruo, 90.+5 Óscar - 20. Isak), Eibar - Betis Sevilla 1:1 (15. Orellana - 7. Fekir), Bilbao - Getafe 0:2 (36. Suárez, 50. Mata z pen.), FC Sevilla - Alavés 1:1 (77. Ocampos z pen. - 70. Joselu), Villarreal - Pamplona 3:1 (45.+1 Alcácer, 54. Peňa, 59. Cazorla z pen. - 48. Aridane), FC Barcelona - Levante 2:1 (30. a 31. Fati - 90.+2 Rochina).

1. Real Madrid 22 14 7 1 40:13 49
2. FC Barcelona 22 14 4 4 52:26 46
3. Getafe 22 11 6 5 32:20 39
4. FC Sevilla 22 11 6 5 28:21 39
5. Valencie 22 10 7 5 33:29 37
6. Atlético Madrid 22 9 9 4 22:15 36
7. Villarreal 22 10 4 8 39:30 34
8. San Sebastian 22 10 4 8 37:30 34