reklama

Kompletní seznam 12 obviněných v sázkařské fotbalové aféře

David Jablonský (ve žlutém) je jedním z 12 obviněných lidí v sázkařské aféře David Jablonský (ve žlutém) je jedním z 12 obviněných lidí v sázkařské aféře autor: ČTK
Exkluzivně z deníku Insider: seznam všech obviněných v sázkařské aféře. Z větší části jde o fotbalisty, kteří se pohybují v nižších nebo juniorských soutěžích. Profesionální smlouvu mají dva z nich.

Praha - Tajemství prolomeno. Deníku Insider se podařilo získat kompletní seznam 12 osob, které policie obvinila z korupčnických trestných činů v souvislosti s vyšetřováním sázkařské aféry v českém fotbale.

Jisté doposud bylo jen jméno Jana Halamy, zadáka Bohemians Praha, u něj potvrdil sdělení obvinění jeho advokát Bronislav Šerák.

O některých dalších jménech se v uplynulých týdnech spekulovalo, jiná se teď objevují poprvé. Tady je tedy kompletní seznam obviněných.

Seznam obviněných

Ondřej Bíro
Vítězslav Brožík
Jan Halama
Jan Hanzal
Jaroslav Chalupa
David Jablonský
Daniel Kaplan
Karel Kodeš
Lukáš Křeček
Jan Leligdon
Michal Macháček
David Placák
Michal Káník
Jan Kalenda

Zbyněk Hauzr
další jména jsou zatím neznámá

Z větší části jde o fotbalisty, kteří se pohybují buď v nižších, nebo juniorských soutěžích. Profesionální smlouvu podle všeho mají uzavřenou jen dva z těchto obviněných fotbalistů.

Jan Halama je kmenovým hráčem Českých Budějovic, který nyní hostuje v druholigových Bohemians Praha. Údajné trestné činnosti se měl podle všeho dopouštět v minulé sezoně, kdy hrával právě za Budějovice nebo za jejich farmu ve Strakonicích.

Profi-smlouvu má i David Jablonský, který nyní za FK Teplice hrává dokonce nejvyšší soutěž, tedy Gambrinus ligu.

12 obviněných - kdo je kdo a jaká byla jejich role
(čtěte podrobnosti v placeném deníku Insider ZDE.)

Deník INSIDER

Pokud nemáte svůj přístup, můžete si deník Insider předplatit zde.

1 den – 9 Kč objednat
1 měsíc – 190 Kč objednat
1 rok – 890 Kč objednat

DENÍK INSIDER originální obsah z dílny Aktuálně.cz pro vaše čtečky, tablety a další digitální zařízení

reklama