reklama

Siegl se zhrozil z blšanské ostudy: Soupeř čekal marně

Horst Siegl v dresu Sparty v zimním derby. Horst Siegl v dresu Sparty v zimním derby. autor: Jakub Šafránek
Kdysi slavný ligový klub si uřízl obrovskou ostudu

Blšany - Na Lounsku leží vesnička jménem Blšany. V českém fotbale ji zná kdekdo. Vždyť v éře předsedy svazu Chvalovského, který z Blšan pocházel, hrával domácí Chmel dokonce ligu.

Teď jeho dres oblékají hlavně ligové hvězdy let minulých: Siegl, Němec a spol. A o víkendu si ti všichni uřízli ostudu první kategorie.

O fotbalu čtěte více:

Tým Litovle je nastoupený na hřišti, připraveni jsou rozhodčí, nervózně se rozhlížejí diváci. Ale soupeř nikde. Blšany o víkendu k zápasu nedorazily. A to se na úrovni divize zrovna často nestává.

Důležitý e-mail se zatoulal

"Je to strašná ostuda," láteří hrající trenér Horst Siegl. "Chtěli jsme si ten zápas odložit. Ale náš organizační pracovník omylem neposlal ten potřebný e-mail na svaz, ale šéfovi klubu Janouškovi. Když jsme na to přišli, už bylo pozdě."

Rezultát je v takových případech jasný: kontumace.

Klub provozuje firma, kterou vlastní bývalý mládežnický trenér Jaroslav Janoušek a Josef Němec. Toho znáte z přenosů České televize jako spolukomentátora. Dřív hrával za Duklu, Spartu či mexický Cruz Azul. Dokonce v jeho dresu seděl na lavičce při finále Poháru osvoboditelů.

Známá jména dobré výsledky nezajistila

Právě Němec je spolu s Horstem Sieglem duší týmu, který se pere v divizi. Na jeho podzimní soupisce najdete gólmana Klímu, někdejšího gólmana futsalové reprezentace.

Nebo Daniela Šmejkala. Ten dal v roce 1994 gól za reprezentaci v Bordeaux, v duelu, v němž v týmu galského kohouta (hned dvěma zásahy) debutoval Zinédine Zidane.

Martin Horváth zase hrával ligu v Příbrami, i když byl méně slavný než jeho bratr Vlasta, který se stal v televizní soutěži českou pěveckou SuperStar.

Baníčku, my jsme s tebou! Skvěle fandíme, ale taky se rveme Baníčku, my jsme s tebou! Skvěle fandíme, ale taky se rveme Prohlédněte zde

I Tomášové Klinka, Pilař či Poláček odehráli spoustu ligových zápasů. Za Blšany už skóroval i Sieglův syn Horst junior.

Odehráli bychom to i v devíti...

Přesto byl tenhle soubor po podzimu v divizní skupině B beznadějně poslední a čerstvou kontumační ostudou si pozici rozhodně nevylepšil. Proč chtěly vlastně Blšany zápas odkládat? Daly prostě dohromady málo hráčů.

"Měl jsem nějak kluky rozjednané, ale až na další týden. Kdybychom věděli, že ten e-mail neodešel a zápas odložený není, tak bychom to tam jeli odkopat klidně v devíti," vypráví Siegl.

Jenže velkou ostudu už Blšanům nikdo neodpáře.

FOTO Poustkova premiéra. Fanoušci jásali, výhry se však nedočkali FOTO Poustkova premiéra. Fanoušci jásali, výhry se však nedočkali Prohlédněte zde

reklama