reklama

Siegl varuje Bílka: Změny v reprezentaci? Pozor na ně

Michal Bílek je vhodná volba na trenéra, soudí Horst Siegl Michal Bílek je vhodná volba na trenéra, soudí Horst Siegl autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Siegl: Omlazovat? Klidně, ale nesmí se to přehánět

Praha - Michal Bílek jako nový trenér českého národního týmu? Ideální volba, která se nabízela. Alespoň to si o včerejším rozhodnutí fotbalové vlády myslí Horst Siegl.

"Nebyl jsem tím překvapen," řekl bývalý kanonýr pražské Sparty i reprezentace deníku Aktuálně.cz.

Čtyřicetiletý útočník má k novému kouči národního týmu blízko. Oba se ještě v dobách aktivní kariéry potkávali na hřišti, Bílek si pak Siegla přivedl na Letnou, kde mu dělal asistenta. Hlavní kouč byl odvolán v květnu roku 2008, Siegl skončil ve Spartě o půl rok později.

Čtěte dále: Bílek chce reprezentaci omladit. S Brücknerem nepočítá

Není mnoho dalších lidí, kteří znají Bílka tak dobře. "Čekám na telefon," zavtipkoval. A co podle Siegla čeká reprezentanty?

"Je to trenér, který vyžaduje disciplínu. Má autoritu a už prošel řadou klubů," narazil na to, že Bílek působil v Kostarice a vedl i Teplice, Blšany, Plzeň, zmíněnou Spartu a naposledy i slovenský Ružomberok.

Nejvíce úspěchů a zkušeností nasbíral čtyřiačtyřicetiletý kouč právě na Letné, kde získal s týmem double. "Je mladý a teď je podle mě ta pravá chvíle, kdy se může ujmout reprezentace. Může dokázat, že na to má," konstatoval Siegl.

Podívejte se: To je Michal Bílek, který se ujme reprezentace Podívejte se: To je Michal Bílek, který se ujme reprezentace Prohlédněte zde

Když bude třeba, Hašek pomůže

Snadné to ale mít Bílek nebude. Už na první tiskové konferenci zrovna neoplýval jistotou, jeho nevýhodou je i to, že ho mnozí srovnávají s Petrem Radou, jehož působení u národního týmu skončilo fiaskem.

Čtěte také: Hašek vybral a Bílek přijal. Bude trénovat reprezentaci

Oba totiž byli asistenti, i když Bílek mnohem kratší dobu. "Bylo by nelogické, kdyby přišel někdo jiný. Navíc mu pomůže zkušený trenér Komňacký a když bude třeba, zasáhne i Ivan Hašek," tvrdí Horst Siegl.

A to nemusí být jediná výhoda. "Je pro něj dobré i to, že tým teď nečekají vypjaté zápasy. Sice je škoda, že se nepostoupilo na mistrovství světa, to by přebíral mužstvo v jiné pohodě, ale teď má rok čas," uvedl střelec sedmi reprezentačních branek.

Bílek avizoval, že hodlá vsadit na omlazení kádru. Siegl ale před velkými změnami varuje.

"Máme dostatek mladých hráčů, ale kvalita jim často chybí. Důležité je, že osa týmu až na Jankulovského zůstala. Čím dříve se mužstvo stabilizuje a sehraje, tím lépe," vzkázal kanonýr na Strahov.

Čtěte více: Bílek neměl soupeře. Haškův návrh prošel jednohlasně

reklama