Sigma hrála v Ostravě téměř hodinu o deseti. Přesto veze bod

Aktualizováno 3. 11. 2013 22:00
Fotbalisté Sigmy Olomouc uhráli na hřišti ostravského Baníku remízu 1:1, přestože hráli téměř hodinu bez vyloučeného obránce Jana Javůrka.
Sigma získala díky gólu Martina Doležala na hřišti Baníku bod, i když téměř hodinu hrála o deseti hráčích. | Foto: Lukáš Drštička

Ostrava - Fotbalisté Sigmy Olomouc uhráli ve 13. kole Gambrinus ligy na hřišti ostravského Baníku remízu 1:1, přestože hráli téměř hodinu bez vyloučeného obránce Jana Javůrka.

O výsledku bylo rozhodnuto už během úvodních 18 minut. Nejprve se po čtvrthodině hry trefil ostravský Vojtěch Engelmann, Sigma však vzápětí vyrovnala díky gólu Martina Doležala, který se trefil v ligovém ročníku už pošesté.

Baník sice hned po Javůrkově vyloučení trefil zásluhou Vomáčky tyčku, tu trefil ve druhé půli i Fantiš a Kraut branku v dobré pozici přestřelil.

Sigma se díky získanému bodu posunula na sedmé místo o skóre před Jablonec, Baník se posunul na jedenáctou příčku, když na svého soupeře ztrácí stále tři body.

Svědík: Měli jsme ten zápas vyhrát

Oba soupeři tak prodloužili čekání na výhru, Sigma nevyhrála už třetí ligový zápas za sebou, Baník dokonce čtvrtý a navíc na výhru nad Sigmou čeká už více než čtyři roky.

"Místo abychom byli pozornější v prvních pěti minutách po vstřelené brance, zase někde polevíme a necháme si dát gól. Druhý poločas bylo jasně vidět, že nám vyloučení Javůrka nepřidalo. Nejsme mužstvo, které soupeře drží na půlce, bylo to vidět už v předfinální fázi. Takový zápas jsme měli vyhrát," smutnil trenér Baníku Martin Svědík.

Naopak za získaný bod byl pochopitelně rád kouč Sigmy Martin Kotůlek.

"Během pár minut se nám povedlo srovnat, ale přišlo to nešťastné vyloučení Javůrka. Oba jeho zákroky pramenily asi z přemotivovanosti. Museli jsme pak trošku improvizovat, ale i v oslabení jsme se snažili hrát aktivně. Soupeř si vytvořil dvě tři šance, ale naštěstí jsme neinkasovali a remízu beru," zhodnotil zápas.

Výsledek 13. kola:

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)

Branky: 15. Engelmann - 18. Doležal. Rozhodčí: Proske - Kordula, Hájek. ŽK: Zawada - Wijlaars, Javůrek, Vidlička. ČK: 37. Javůrek. Diváci: 3080.
Ostrava: Pavlenka - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Vengřinek - Droppa (59. Kukec) - Engelmann, Kraut (73. Lukeš), Hable, Holzer (83. Rolinc) - Fantiš. Trenér: Svědík.
Olomouc: Blaha - Vidlička, Škerle, Koutný, Javůrek - Šindelář, Ordoš (85. Karaš), Wijlaars - Varadi (67. Falta), Doležal (90. Lietava), Navrátil. Trenér: Kotůlek.

1. Sparta 13 11 2 0 33:7 35
2. Plzeň 13 8 4 1 30:10 28
3. Teplice 13 8 2 3 33:15 26
4. Liberec 13 7 3 3 14:15 24
5. Mladá Boleslav 12 6 4 2 25:12 22
6. Dukla 13 5 5 3 15:11 20