Šílenost na Slovensku: fanoušci Slovanu zmlátili hasiče, kteří šli zlikvidovat požár

Rudolf Černík Rudolf Černík
3. 5. 2023 11:32
Těžko uvěřitelný případ řeší policie na Slovensku. Fanoušci fotbalového Slovanu Bratislava totiž zmlátili hasiče, kteří šli po finále tamního poháru likvidovat požár v jejich sektoru.
Sektor fanoušků Slovanu Bratislava během finále Slovenského poháru proti Trnavě. | Foto: Profimedia

Příznivci "belasých" neskousli, že jejich tým podlehl v boji o trofej domácí Trnavě 1:3 po prodloužení.

Někteří z nich na prohru po konci pondělního zápasu reagovali tím, že podpálili vlastní transparent. Požár, který mohl v sektoru plném lidí způsobit tragédii, se vydali zlikvidovat dva příslušníci sboru dobrovolných hasičů.

Fanoušci Slovanu je však napadli a zmlátili tak, že hasiči museli být převezeni do nemocnice.

"Tohle je už úplně přes čáru, aby byli napadení zasahující hasiči. Chlapi, přejeme brzké uzdravení, a doufáme, že incident bude co nejdříve vyšetřen," napsal na svoji facebookovou stránku bratislavský hasičský a záchranný útvar.

Podle slovenského webu pluska.sk, který o incidentu informoval, pátrá po pachatelích policie. Případ zatím řeší jako výtržnictví.

Finále přitom na trávníku rozehrál lépe Slovan, se 17 triumfy rekordman soutěže. V 57. minutě ho poslal do vedení bývalý anglický mládežnický reprezentant Andre Jay Green.

Spartak zachránil někdejší hráč Karviné Abdulrahman Taiwo, který pět minut před koncem řádné hrací doby vyrovnal.

Utkání rozhodl ve 110. minutě hlavičkou Jakub Paur, pojistku pak v páté nastavené minutě přidal český fotbalista Filip Twardzik z pokutového kopu.

Slovan přišel o šanci získat double. Tři kola před koncem nadstavby vede ligovou tabulku o dva body před Dunajskou Stredou, na jejímž stadionu nastoupí v neděli.