reklama

Hysterický Suárez je pro smích. Chtěl penaltu za ruku brankáře i absurdní vyloučení

Luis Suárez během zápasu proti Chile. Luis Suárez během zápasu proti Chile. autor: Reuters
Luis Suárez má své úlety, o tom není třeba pochybovat. Uruguayská fotbalová hvězda se hned dvěma nevídanými excesy připomněla v utkání Copa América proti Chile.

Nějaký čas sekal latinu a udivoval spíše fotbalovými dovednostmi. Teď je ale dvaatřicetiletý Uruguajec zpět v hledáčku všech odpůrců toho, co činí fotbalisty terčem posměchu. V utkání s Chile, které jeho tým ovládl těsně 1:0, se Suárez znovu zařadil do čela zástupu fotbalových simulantů, stěžovačů a uplakánků.

Tím spíš, že se dvě jeho reakce směrem k rozhodčímu vyhýbaly zdravému rozumu.

Na stadionu Maracaná v Riu de Janeiru, kde se duel základní skupiny jihoamerického šampionátu konal, se Suárez nejprve dožadoval pokutového kopu za hraní rukou v pokutovém území. Na tom by nebylo nic divného, kdyby rukou nezahrál brankář Chilanů Gabriel Arias.

Podívejte se na první incident:

Útočník Barcelony si svůj fatální omyl hned uvědomil, už ale bylo pozdě, video s jeho reakcí ihned začalo na sociálních sítích žít vlastním životem.

A to ještě nebylo vše. Později v utkání se Suárez blýskl další přehnaně hysterickou reakcí. To když zběsilým úprkem a gestikulací žádal rozhodčího o udělení červené karty stoperovi soupeře Gonzalu Jarovi, který nevybíravě zastavil neukázněného fanouška vběhnuvšího na hřiště. 

Jeden z fotbalových příznivců na Twitteru sdílel v krátké době videozáznamy s oběma situacemi. K té s penaltou nejprve napsal, že jde o nejvíc "suárezovskou" věc, kterou Luis Suárez kdy udělal. Za pár minut ale musel svůj osobní žebříček znovu měnit.

Kritika společně s posměchem od spousty dalších fans přišla jako vlna, která uruguayského forvarda staví do pořádně kontroverzního světla.

Hysterická reakce Luise Suáreze:

reklama