reklama

Šilhavý po další výhře Slavie: O titulu nepřemýšlím. Van Kessel chyběl z výkonnostních důvodů

Jaroslav Šilhavý, FK Jablonec (podzim 2015) Jaroslav Šilhavý, FK Jablonec (podzim 2015) autor: ČTK
Fotbalová Slavie po změně trenéra pookřála. Sešívaní pod Jaroslavem Šilhavým odehráli pět utkání a ztratili pouhé dva body v ligovém utkání v Teplicích. Dnešní domácí vítězství s Karvinou bylo pro Šilhavého už čtvrté soutěžní v řadě.

Praha - Slavia zvládla domácí utkání 9. kola nejvyšší fotbalové soutěže s Karvinou nejtěsnějším rozdílem 1:0 a dál stoupá tabulkou. O vítěznou branku se postaral Muris Mešanovič.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

Přesto se trenér Slavie Jaroslav Šilhavý, který přišel k týmu před minulou reprezentační pauzou, nechtěl bavit o útoku na titul.

Cílem je pohárová Evropa

"O titulu bych ještě nemluvil, čeká nás ještě hodně práce. Naše cíle byly, abychom se dostali do pohárové Evropy. O titulu bych ještě nechtěl mluvit. Výsledky máme skvělé, ale cesta na vrchol bude ještě těžká a dlouhá," krotí euforii kouč Slavie Šilhavý.

Dnešní soupeř sešívaných z Karviné určitě nezklamal. Hostující trenér Josef Weber připravil své mužstvo po taktické stránce téměř dokonale. "Musím vyzdvihnout výkon soupeře. Hráli skvěle takticky a byli i fotbaloví v kombinaci. Po úspěšném derby byli opravdu těžkou ligovou zkouškou," ocenil nováčka nejvyšší soutěže Šilhavý.

Slavia ale oproti derby z minulého týdne zaostávala hlavně v pohybu. "Měli jsme méně pohybu, byli jsme nervózní. Naše předfinální a finální fáze nebyla dnes bohužel tolik kvalitní," viděl největší rozdíl v dnešním výkonu a předvedené hře proti Spartě Šilhavý.

Z psance hrdinou. Tým mě o poločase podržel, přiznává střelec rozhodující trefy z derby Mešanovič Z psance hrdinou. Tým mě o poločase podržel, přiznává střelec rozhodující trefy z derby Mešanovič Čtěte zde

Zápas znovu rozhodl Bosňan Muris Mešanovič, kterého Šilhavý pravidelně posílá do zápasů z lavičky. "Nechci mu říkat jen žolík. Může se stát, že nastoupí od začátku vedle Škody, ale jsem rád, jak svou momentální roli v týmu vzal. A hlavně, že nám pomáhá góly." Řekl na adresu nejlepšího ligového střelce Slavie Šilhavý.

Souček a Švento jsou zpět

Sešívané trápila v posledních týdnech marodka v kádru, ale v zápase proti Karviné se už na hřišti alespoň jako střídající hráči objevili v září absentující Dušan Švento a Tomáš Souček.

Škodovo zranění není vážné, chybět má jen pár dní Škodovo zranění není vážné, chybět má jen pár dní Čtěte zde

"Konkurence v našem týmu je dobrá a účinná. Hráči se vracejí z marodky a nyní máme 21 hráčů, kteří se poperou o nominaci na zápas. Bohužel někdo musí i na tribunu. Ale kluci nemají problém," přibyly trenéru Šilhavému pozitivní starosti.

Dnes se ani na lavičku náhradníků nedostala nejdražší letní posila Slavie Gino van Kessel. "Gino se nevešel ani na lavičku, nebyli jsme s ním v posledních zápasech spokojení a vzhledem k tomu, že se uzdravili další hráči, tak nebyl v nominaci a zůstal na tribuně," vyvrátil Šilhavý obavy o zranění Kessela.

reklama