reklama

Silvestrovské derby: Snad zas nepůjde o nohy, doufá Šmicer

Jiří Novotný. Jiří Novotný. autor: CPA - Eduard Erben
O Vánocích čekají někdejší vynikající fotbalisty duel internacionálů a Silvestrovské derby.

Praha - Tradičního fotbalového Silvestrovského derby by se mohl zúčastnit i Jiří Jarošík. Obránce pražské Sparty však doléčuje zranění kolena a o jeho premiérovém startu v exhibičním duelu proti Slavii za tým internacionálů se rozhodne až o Vánocích.

Pětatřicetiletý bek měl na konci podzimní části sezony zdravotní problémy a v současné době je na dovolené v zahraničí. Až po návratu a vyšetření zraněného kolena bude jasné, zda do Silvestrovského derby poprvé nastoupí.

Ve výběru obhájce loňského triumfu by se vedle Jarošíka měli objevit další dva aktivní ligoví fotbalisté - brankář Jihlavy Jaromír Blažek a obránce Hradce Králové Milan Fukal. Naopak bude chybět Tomáš Řepka, který na podzim skončil v Českých Budějovicích. Bývalý sparťanský kapitán se z akce omluvil. Letenský dres v tomto derby poprvé oblékne také záložník Libor Sionko, který ukončil na konci minulé sezony kariéru.

Za Slavii by v kategorii internacionálů měli nastoupit například gólman Martin Vaniak, útočník Pavel Kuka, záložník Ivo Ulich či obránce a současný trenér Dukly Praha Luboš Kozel. Nejistý je rovněž start manažera reprezentace Vladimíra Šmicra.

Veteráni se shodují: bude to boj

Účastníci dnešní tiskové konference, na kterém bylo obsazení derby představeno, se přitom shodují, že stejně jako loni půjde o zápas s velkým nábojem a nikoliv jen povánoční vyběhání přebytečných kilogramů.

"Rád bych, aby se derby hrálo podobným způsobem jako probíhá to derby veteránů. Protože loni to moc pohledný fotbal, byly tam i skluzy zezadu, bylo to hodně vyhecované, ale fotbalové to moc nebylo. Moc ale nevěřim, že by se to vrátilo do toho přátelského duchu," prohlásil Vladimír Šmicer.

"Bohužel mě mrzí, že se nemyslí víc na diváky, o body už dávno nejde, oba týmy by k sobě měly mít víc respektu, doufám, že se to nezvrhne v nějaký šarvátky a diváci uvidí, co nejvíc branek," přizvukoval někdejší kapitán Sparty Jiří Novotný.

Hrát se bude tradičně v Edenu

Sedmadvacáté silvestrovské derby pražských "S" se uskuteční poslední prosincový den na umělé trávě v pražském Edenu. Program otevře zápas žáčků, následovat bude souboj veteránů a den vyvrcholí duelem internacionálů nad 35 let, který bude vysílat v přímém přenosu Česká televize. Účastníci exhibice rovněž věnují humanitární dar ve výši 25 tisíc korun zdravotnickému zařízení pro internacionály.

Sparťané loni vyhráli 3:1 a připsali si teprve pátou výhru z dosavadních 26 duelů. Čtyřikrát zápas skončil remízou a sedmnáctkrát vyhrála Slavia.

Tradičním vánočním podnikem bude i tento rok turnaj internacionálů, který 26. prosince hostí hala v pražském Edenu. Mezi osmi týmy se představí obhájce Slavia, Sparta, Plzeň, Dukla Praha, Bohemians Praha, Zbrojovka Brno, tým Nike a slovenský Prešov.

reklama