reklama

Šimáně: Nešlo o Uhrinovo setrvání ve Slavii, ale mimo jiné o to, co pan Tvrdík píše na Twitter

Mezi Jiřím Šimáněm a Jaroslavem Tvrdíkem, dvěma klíčovými muži vedení fotbalové Slavie, teď panuje velmi zjitřená atmosféra Mezi Jiřím Šimáněm a Jaroslavem Tvrdíkem, dvěma klíčovými muži vedení fotbalové Slavie, teď panuje velmi zjitřená atmosféra autor: Milan Kammermayer
Jiří Šimáně, dnes už bývalý prezident fotbalové Slavie, vyzývá Jaroslava Tvrdíka, zástupce CEFC, k tomu, aby dementoval, že jádro současné slávistické krize spočívá v úvaze o odchodu trenéra Dušana Uhrina. Tuto tezi podpořily mimo jiné Tvrdíkovy příspěvky na Twitteru, které mu Šimáně vyčítá.

Praha - Jiří Šimáně odmítá teze, že z pozice prezidenta fotbalové Slavie odstoupil v pondělí kvůli domnělým sporům o setrvání či možný odchod trenéra Dušana Uhrina.

Tomuto výkladu přitom významně nahrávaly i příspěvky, které na sociální síti Twitter publikoval Jaroslav Tvrdík, zástupce společnosti CEFC, která je vedle Šimáněho druhým akcionářem Slavie.

"Jedním z opravdu velkého množství důvodů, proč jsem z funkce prezidenta Slavie odstoupil, byly právě i tyto příspěvky pana Tvrdíka. Vyzval jsem ho, aby zveřejnil dementi. Otázka setrvání trenéra Uhrina, respektive sportovního ředitele Jinocha ve Slavii, se vůbec neřešila," řekl Jiří Šimáně v krátkém úterním telefonátu s reportérem Aktuálně.cz. Zmíněné četné další důvody svého odstoupení z prezidentské funkce nechtěl specifikovat.

"Co dává na Twitter, to s nikým nekonzultuje"

Odmítl i související zprávy, na nichž se přitom shodlo v pondělí hned několik obvykle dobře a správně informovaných zdrojů. A sice, že jako náhrada za jmenované už byli vytipováni trenéři Karel Jarolím nebo Jaroslav Šilhavý a potenciální sportovní ředitel Jan Nezmar, jak dnes napsal deník Aktuálně.cz (více zde).

Jiřího Šimáněho rozzlobily tweety Jaroslava Tvrdíka. "Nebylo to poprvé, co na Twitteru publikoval o své vůli něco, co s jinými nekonzultoval," nelíbí se Šimáněmu, který ve Slavii drží 40 procent akcií, čínský CEFC pak 60 procent.

O jaké příspěvky na Twitteru vlastně šlo? Před utkáním na Dukle publikoval Jaroslav Tvrdík tuto informaci:

Poté, co Jiří Šimáně v pondělí rezignoval na pozici prezidenta Slavie, přišla tahle Tvrdíkova reakce:

Oba Tvrdíkovy příspěvky poměrně jasně naznačují, že se pozice trenéra Uhrina ve Slavii řešila. Šimáně ovšem kategoricky zdůrazňuje, že to není pravda, a chce po Tvrdíkovi, aby věci rychle uvedl na pravou míru.

Tvrdík ustoupil

I v reakci na Šimáněho výroky proto Tvrdík odpoledne zveřejnil na oficiálním webu Slavie nové stanovisko, v němž potvrdil, že primárně o personální politiku nešlo. "Jiří Šimáně má pravdu, nejedná se jen o diskuzi nad obsazením sportovního úseku," uvedl v prohlášení.

"Oba akcionáři mají jiné představy o budoucnosti klubu. Je pak legitimní, jestliže jste majoritním akcionářem a financujete naprostou většinu provozu klubu, že chcete mít také adekvátní možnost uplatnit svůj pohled na zásadní rozhodnutí ve strategii klubu," dodal Tvrdík, v čem se především oba akcionáři ideově rozcházeli.

A současně prohlásil, že odchod Šimáněho z vedení za takovéto situace chápe, byť podle něj nebyl příliš dobře načasovaný.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama