reklama

Šimáně: Škodovi nabízeli 60 milionů čistá ruka, ale udrželi jsme ho. Jinoch jde pořád po Šventovi

Miliardář Šimáně a sličné modelky: Nová Slavia představila nové dresy Podívejte se na fotogalerii z tiskové konference pražské Slavie před zahájením jarní části Synot ligy. Foto: Milan Kammermayer
Prezident Slavie Jiří Šimáně přiznal, že nebylo snadné udržet v zimě v kádru kanonýra Milana Škodu. Z Emirátů dostal mimořádně lukrativní nabídku.

Praha - Dekadentní atmosféra hotelu Le Palais Art rámovala předjarní tiskovku klubu, který už se nechce potácet v průměrnosti šedi.

Slavia Praha chce vzhůru, zpátky do Evropy. A přestože koupila osm nových hráčů, odmítla zároveň variantu, že by se v zimě mohla na dvou postech i oslabit.

Více o zimních nákupech a přípravě čtěte ZDE

"Byla tam nabídka na Jaromíra Zmrhala a hlavně pro MIlana Škodu. Nebylo úplně snadné mu vysvětlit, že bychom potřebovali, aby teď zůstal ve Slavii, když mu nabízeli 60 milionů čistého na ruku za rok a půl práce. Ale zůstal, takže jsme odvedli slušný výkon. Neříkám, že to úplně pochopil, ale smířil se s tím," popsal klubový prezident Jiří Šimáně, jak se podařilo kanonýra udržet.

Podle informací Aktuálně.cz přišla původně i jemu zajímavá přestupní částka, kterou na stůl položil klub Al-Ahlí ze Spojených arabských emirátů. Ozvaly se i řecké kluby . Ale druhý z akcionářů Jaroslav Tvrdík, zástupce čínské společnosti CEFC, o tématu, že by se Slavia na jaře měla jakkoli oslabit, naprosto odmítl uvažovat.

Zvláštní prémie za Šventa

Pro okamžitý skok do evropských pohárů dělají ve Slavii všechno. Včetně neutuchajícího zájmu o Dušana Šventa. "Víme, že ta naděje je den ode dne menší, ale sportovní ředitel Josef Jinoch má ode mě slíbenou osobní prémii, kdyby se mu ještě teď na jaře podařilo Šventa z Kolína nad Rýnem přivést," usmívá se Tvrdík. Připouští ale, že realizovatelnější to celé bude patrně v létě.

"Kromě své sportovní výkonnostti by mohl Dušan Švento přinést našemu klubu i další vklad, mohl by se stát tváří změn, jež právě Slavia prožívá," plánuje Tvrdík.

"Pracujeme na tom," pousmál se jen Josef Jinoch, který připustil, že na hostování možná Slavia pustí mladého útočníka Linharta. "Potřebujeme, aby někde pravidelně hrál."

Inspirace ze Splitu. A stilnox na spaní

Slavia rozvíjí dávné tradice spojenectví s Hajdukem Split. "Byli jsme je navštívit, mají skvěle rozvinutý marketing a výbornou práci s mládeží. A umí své mladé hráče i prodat, teď se tam zrovna připravuje na odchod mladý Vlašič, bratr výškařky Blanky Vlašičové. Je mu 18 let, vysoký kluk - a oni si za něj chtějí říct 10 milionů eur. Jsou přesvědčeni, že bude hrát Premier League," vypráví Šimáně. V Hajduku se domluvil na výměnných pobytech mládeže.

Slávistický sen čeká na svou realizaci. "Hráče jsme přivedli, příprava se vydařila, zatím se vše jeví dobře, ale že bych spal klidněji, to zatím říct nemůžu. Každý večer si ordinuju půlku stilnoxu," usmál se Šimáně.

Jak se mu bude spát po sobotním večeru, ve kterém Slavia uvítá v Edenu Brno? Milan Škoda u toho kvůli doléčovanému zranění ještě nebude, návštěva se ale čeká minimálně desetitisícová.

reklama