reklama

Simičovi kolega z AC prošlápl palec, dopingoví komisaři mu zase sebrali radost z vítězství

Stefan Simič. Stefan Simič. autor: Milan Kammermayer
Stoper Stefan Simič patří k největším tahounům české jednadvacítky na právě probíhajícím Euru do jednadvaceti let. Obránce bosenského původu patří AC Milán a už od sedmnácti let působí v Itálii. V rozhovoru pro Aktuálně.cz hovoří nejen o probíhajícím šampionátu, ale i nejbližších plánech a také slavných sportovcích, kteří ho motivují k další práci.

Co jste probíral s Gianlugim Donnarummou po zápase ještě na hřišti?

Jsem rád, že Gianluigi po zápase hned neutekl. Ale nechal bych si pro sebe, o čem jsme si povídali. Ale určitě šlo o přátelskou debatu. Je to můj velký kamarád, hodně jsme toho spolu prožili, takže se opravdu s ním nehecuju. Myslím si, že byl určitě smutný. I když ty střely, které na něj šly, se moc chytat nedaly. Trochu mě zklamalo, jak se zachovali další hráči, když nám nepodali ani ruku.

Z vlastní zkušenosti vím, že Italové neumí prohrávat. Ani nám nepodali ruce, prozradil Schick Z vlastní zkušenosti vím, že Italové neumí prohrávat. Ani nám nepodali ruce, prozradil Schick Čtěte zde

A co třeba s Andreou Petagnou, se kterým se také velmi dobře znáte? Navíc jste hrál přímo na něj.

S Petagnou to bylo nepříjemné, protože je to vážně urostlý kluk. Umí si perfektně podržet balón, takže vážně nepříjemný, protože si umí dobře krýt míč. Navíc se dobře známe, takže víme, co od sebe můžeme čekat. Ale vyhovují mi spíše tihle urostlí útočníci. Během zápasu jsme byli soustředění na hru a mezi sebou nic neřešili. Obecně jsou Italové takoví, že hodně gestikulují a hledají nějaké chyby.

Nepodcenili vás třeba trochu Italové?

Věřím, že byli Italové z nás zaskočení, protože před zápasem udělali čtyři změny v základní sestavě a myslím si, že to udělali, aby pošetřili síly na poslední zápas ve skupině s Německem. Brali nás jako velkého outsidera, takže doufám, že jsme je zaskočili a budou si na nás pamatovat.

Všechny Vydrovy přestupy vydají téměř za 900 milionů. Podívejte se na největší české přestupy Všechny Vydrovy přestupy vydají téměř za 900 milionů. Podívejte se na největší české přestupy Prohlédněte zde

Vidím, že máte obvázaný prst u nohy. Budete v pořádku?

Mám oteklý palec, který teď vypadá, že asi odpadne. Bohužel mi Petagna šlápnul na nohu a je to cítit, protože je urostlý chlap. Ale do dalšího zápasu budu připravený.

Stihl jste s některými Italy už zápas probrat?

Chtěl jsem si s nimi promluvit už v šatně, ale bohužel jsem musel na antidopingovou kontrolu, takže jsme si museli napsat. Nešlo odejít dříve, bohužel. Musím říct, že mi to docela vadilo, protože jsem přišel o tu bezprostřední radost po zápase, ani jsem se nemohl pozdravit s hráčema, neviděl jsem svou rodinu. Navíc není moc příjemné, když na vás někdo kouká, když jdete na záchod.

Donnarumma od nás dostal tři góly, možná taky někam přestoupíme. Tvrdík mi nepsal, smál se Souček Donnarumma od nás dostal tři góly, možná taky někam přestoupíme. Tvrdík mi nepsal, smál se Souček Čtěte zde

Už v týmu kalkulujete, co by mohlo a nemuselo k postupu stačit?

Ten vývoj skupin je opravdu složitý. Asi bych poprvé v životě zažil, že by na postup nestačilo šest bodů. Tenhle systém jsem ještě nikdy neviděl ani v jiných sportech. Ale věděli jsme předem, že se turnaj bude takto hrát. Musíme porazit Dány a pak doufat, že nám to bude stačit. Na pár dní se z nás stanou fanoušci Švédska a Makedonie. Doufáme, že ta Makedonie Portugalce potrápí.

Na Euru patříte k nejlepším českým hráčům. Máte třeba i ohlasy z klubu?

Hodně kluků třeba i z Belgie sleduje Euro a jsou rádi za naši výhru a doufají, že se nám podaří jít dále. I když v týmu máme nějaké Srby, kteří jsou na turnaji. Ale všichni si navzájem přejeme.

A co z AC Milán?

Kluci z AC mi také pogratulovali, ale z vedení klubu jsem žádné zprávy nedostal a ani se tím nechci zabývat. Přišla mi pozvánka na soustředění AC, takže začnu přípravu tam, ale na to se vážně soustředím až po Euru.

Lavička jako bájný Midas oživil postupové šance. A Italové? Slabý výkon dovršili hanebným gestem Lavička jako bájný Midas oživil postupové šance. A Italové? Slabý výkon dovršili hanebným gestem Čtěte zde

Co děláte na Euru během volna?

Trávím hodně času na internetu nebo si čtu knížky. Zrovna teď čtu knihu o Michaelovi Jordanovi. Četba třeba k maturitě moc neláká, protože mě fiktivní příběhy moc nebaví. Naopak rád čtu o military nebo právě ty životopisy sportovců.

Co vás na těch životopisech nejvíce zajímá?

Myslím, že vám mohou hodně pomoct a třeba i změnit pohled na věci, které jste dříve vnímal jinak. Hodně jsem si vzal z knížek o Michaelovi Jordanovi, Andrém Aggasim nebo Michaelovi Tysonovi. Když jste třeba v těžké situaci, tak si vzpomenete, že to někteří sportovci měli daleko těžší.

Euforie korunovaná výstavní trefou. Podívejte se, jak lvíčata slavila pokoření Italů Euforie korunovaná výstavní trefou. Podívejte se, jak lvíčata slavila pokoření Italů Prohlédněte zde
reklama