reklama

Šírl posílí Plzeň, Rezek zůstane na Kypru

Radek Šírl má zkušenosti i z ruské ligy a Zenitu Petrohrad. Radek Šírl má zkušenosti i z ruské ligy a Zenitu Petrohrad. autor: Reuters
Fotbalista Radek Šírl mění dres Mladé Boleslavi za Viktorii Plzeň, Rezek hostování z Plzně mění v přestup do Famagusty

Plzeň - Fotbalisty Plzně posílí obránce Radek Šírl, který přichází z Mladé Boleslavi. Vítěz Poháru UEFA a evropského Superpoháru z roku 2008 s Petrohradem podepsal s třetím týmem ligy smlouvu na dva roky. Plzeňský klub o tom informoval na svém webu.

"Pro mě je to velká výzva. Chtěl bych s Plzní uspět v Evropě a zaútočit také na ligový titul," prohlásil Šírl. Jednatřicetiletý hráč opouští Mladou Boleslav po necelých dvou letech, ve středočeském klubu mu na konci letošní sezony vypršela smlouva. Předtím strávil osm sezon v Petrohradu, kterému v roce 2007 vítěznou brankou v posledním ligovém utkání pomohl také k zisku ruského titulu.

Příchod osminásobného reprezentanta kouč Pavel Vrba vítá. "Jsem velmi rád, že se k týmu připojí tak kvalitní fotbalista, který zvýší konkurenci hned na několika možných postech. Radek si mohl vybírat z několika nabídek, velmi mě těší, že jej oslovila právě ta plzeňská," uvedl trenér.

Rezek zůstane na Kypru

Naopak český fotbalový reprezentant Jan Rezek se do Plzně hned tak nevrátí.

Další tři roky totiž bude působit v Anorthosisu Famagusta. Kyperský klub potvrdil, že na třicetiletého hráče uplatní opci a vykoupí ho nastálo z Plzně. Rezek se přitom minulý týden z rádia dozvěděl, že celek z Larnaky nemá o další spolupráci zájem.

"Dohoda byla dosažena po dlouhotrvajících jednáních s hráčem a jeho zástupcem. Dosáhli jsme mnohem lepších podmínek než v původní dohodě," uvedl klub na oficiálních internetových stránkách.

Úspěšné jednání s prezidentem Famagusty Savvasem Kakosem potvrdil také hráčův agent Ondřej Chovanec. "Je to dobrá zpráva jak pro fanoušky klubu, kteří ho milují, tak i pro Honzu, že má už v tuto dobu jasno ohledně své budoucnosti," řekl Chovanec na svém webu.

Útočník či ofenzivní záložník, jehož jméno nechybí v předběžné nominaci na evropský šampionát, přišel do Famagusty loni v červnu. V tamní domácí soutěži vstřelil sedm branek a byl nejlepším týmovým střelcem. Anarthosis skončil v kyperské lize na čtvrtém místě.

reklama