reklama

Šírl strávil v Plzni jen sedm týdnů, jde zpět do Boleslavi

Radek Šírl v dresu Zenitu Petrohrad. Radek Šírl v dresu Zenitu Petrohrad. autor: Reuters
Zkušený obránce by byl v Plzni náhradníkem, proto jde raději hostovat zpět do Mladé Boleslavi.

Plzeň - Pouhých sedm týdnů strávil v kabině plzeňské Viktorie levý obránce Radek Šírl. Bývalý reprezentant, kterého západočeský tým nedávno koupil z Mladé Boleslavi, putuje zpět do svého bývalého klubu na roční hostování.

Plzeň vyšla vstříc přání hráče, který ve Štruncových sadech necítil šanci na základní sestavu. „Na krajích obrany je zde obrovská kvalita, na hřiště bych se příliš často nedostával. Ale jsem kmenový hráč Viktorie a je pravděpodobné, že se v budoucnu opět o místo v sestavě poperu. Proto bude lepší, když budu mít herní praxi,“ vysvětlil bývalý hráč Sparty či Petrohradu.

Vedení Plzně: Do budoucna se Šírlem počítáme

Že s Šírlem Plzeň do budoucna počítá, potvrdilo i vedení klubu. „Určitě se s ním neloučíme definitivně, v našich plánech do budoucna nadále figuruje. Přesvědčil nás, že je to velmi kvalitní fotbalista i pohodový člen kabiny,“ uvedl generální manažer Adolf Šádek.

Viktoria rovněž uvolnila dva hráče na půlroční hostování do třetiligového Chomutova. Bojovat o postup do druhé nejvyšší soutěže budou brankář Lukáš Krbeček a záložník David Kůžel.

reklama