reklama

Skácel konečně hrál fotbal. Kritizoval Slavii i sebe

Rudolf Skácel Rudolf Skácel autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Skácel byl zklamaný, že návrat neskončil výhrou

Praha - Rudolf Skácel se vrátil do Slavie, ale ani jeho pomoc nestačila v zápase proti Olomouci na tři body. Bývalý reprezentant si představoval návrat do červenobílých barev mnohem lépe.

V pondělní dohrávce 12. kola totiž byl u toho, když Slavia prohrála v Edenu 1:2 a na čelo tabulky ztrácí již sedm bodů.

"Po šesti letech to byl neúspěšný návrat, nevyhráli jsme. Je dobře, že jsme si vytvořili šance, ale je moc velký luxus dát jen jednu branku z deseti jasných šancí," poukázal navrátilec Skácel na hladní důvod, proč Slavia nebodovala.

Čtěte dále: Olomouc zaskočila Slavii, Eden byl znovu vyloupen

"Ani ne po dvou šancích jsme naopak dvakrát inkasovali, takže spokojen rozhodně být nemohu. Snad jen s tím, že jsem si po pěti měsících konečně zahrál mistrovský zápas," uvedl třicetiletý fotbalista, který v mistrovském celku hraje se statutem amatéra.

Záložník s reprezentačními zkušenostmi ve svém 66. prvoligovém startu nastřelil jednou tyč, hodně střel mu soupeř stačil zblokovat.

"Byl jsem asi pomalý, ale nejvíce mě mrzí situace z prvního poločasu. To jsem trefil brankáře do prsou, chce to více štěstí," uvedl Skácel, jehož stejně jako kouče Karla Jarolíma potěšilo, že na trávníku vydržel celých devadesát minut.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

"Za to jsem rád a doufám, že příště to bude ještě lepší," pokračoval Skácel, jehož potěšilo i přivítání domácích diváků. "Je hezké, že na mě nezapomněli a i písnička byla hezká. Ale to vše kalí to, že nemáme ani bod," zopakoval Skácel.

Fotbalový cestovatel naposledy působil v anglickém Southamptonu, ale na poslední letošní zápas si ani moc nepamatuje.

"To bylo někdy v dubnu, ale pamatuji si na poslední v české lize. To jsme na Spartě remizovali 0:0 a já hned druhý den odlétal do Marseille. Nyní je to velká změna, hlavně se Slavia dočkala stadionu," pokračoval Skácel.

Zkušený záložník po odchodu Slavie v roce 2003 oblékal dresy Marseille, Panathinaikosu Atény, Heart of Midlothian, Herthy Berlín a Southamptonu. Jak dlouho v Edenu zůstane ale zatím neví.

"Dohodli jsme se zatím do konce podzimu a pak se uvidí, jak budou spokojeny obě strany. Nyní nemyslím na to, co bude, chci hlavně Slavii pomoci, hrát a teprve potom budu přemýšlet o budoucnosti," dodal.

reklama