reklama

Skácel znovu opustí Hearts, klub na svou hvězdu nemá peníze

autor: Reuters
Český fotbalista si hledá jiné angažmá. "Potřebuji novou výzvu," tvrdí Skácel.

Glasgow - Český fotbalista Rudolf Skácel zřejmě podobně jako před šesti lety opustí po úspěšné sezoně skotský tým Heart of Midlothian. Dvaatřicetiletý záložník se s největší pravděpodobností nedohodne na nové smlouvě kvůli nutným úsporám zadluženého klubu.

Oblíbenec skotských fanoušků, který v květnu podobně jako v roce 2006 pomohl Heart ve finále střelecky k zisku Skotského poháru, v britském tisku připustil, že změní klub. "Nad žádnou nabídkou jsme s Hearts nediskutovali," cituje Skácela skotský server Daily Record.

Klub potřebuje snižovat obří dluh

Klíčový hráč Hearts Skácel se kontraktu nedočká kvůli tomu, že tým potřebuje snižovat svůj dluh dosahující 24 milionů liber (771 milionů korun). Vedení fanouškům vzkázalo, že se populárního "Rudiho" vzdát nechce, avšak v současných finančních podmínkách jen těžko najdou shodu.

Skácel naznačil, že k jednáním ve Skotsku nejspíš ani nedojde. "Mluvil jsem (s ředitelem klubu) Sergejusem Fedotovasem před několika týdny, ale nebylo to o mojí budoucnosti. Pro mě je nutné najít si novou výzvu, vše do sebe musí zapadat. Poslední dva roky jsem se tu cítil skvěle, ale potřebuji novou výzvu, takže uvidíme, co se stane," řekl Skácel, který si vyzkoušel už šest zahraničních angažmá.

Skácel: Nemůžu tu zůstat zbytek života

"Jsem z toho smutný, ale nemůžu být v Hearts celý zbytek života, musím se starat o sebe a udělat to, co bude nejlepší pro mou další kariéru. Uvidím, odkud mi přijde nabídka, mám už několik rozjednaných věcí," uvedl hráč, který v české lize nejvíce zazářil v pražské Slavii.

Odchovanec Hradce Králové nevyloučil, že by se mohl k Hearts v budoucnu potřetí vrátit. "Nikdy nevíte, co se stane, fotbal je zvláštní a život také. Nikdy by mě v roce 2006 nenapadlo, že se sem vrátím za čtyři roky a strávím tu další dvě sezony," prozradil.

Při svém druhém angažmá nastřílel levonohý hráč za Hearts 31 branek v 69 zápasech. K vítězství 5:1 nad Hibernianem ve finále poháru pomohl dvěma góly.

reklama