Skácelův hattrick zničil Brno. Slavia po obratu slaví

Red Spo
29. 11. 2009 18:53
Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 3:0

Praha - Fotbalisté Slavie ukončili čtyřzápasové čekání na výhru v Gambrinus lize, když v Edenu porazili ve 16. kole zásluhou hattricku Rudolfa Skácela Brno 3:1 a přezimují v horní polovině tabulky.

Radují se i České Budějovice, které poprvé v sezoně vyhrály doma, a to 3:0 nad Bohemians Praha.

Slavia díky výhře poskočila na sedmou příčku a zdá se, že postupem v poháru přes Karvinou se celek trenéra Karla Jarolíma konečně odrazil z krize.

Ale začátek zápasu tomu vůbec nenasvědčoval.

Zápas jsme sledovali on-line

Už v páté minutě Michna vyslal Doška, který přetlačil Čelůstku, zasekl míč a předložil hoTomáši Poláchovi.  A špílmachr hostů z hranice šestnáctky vymetl šibenici.

Slavia tedy stejně jako v Jablonci minulý týden začala špatně. Diváci navíc v úvodních minutách neviděli zrovna skvělou fotbalovou podívanou.

Zprvu nudnou bitvu však postupně začala ovládat Slavia. Slušně kombinovala a dostala Brno pod drtivý tlak.

A po půlhodině hry, během níž se neujaly šance Grajcara a Hlouška, Slavia přeci jen z tlaku skórovala.

Centrovaný míč do vápna měl odvrátit stoper Križko, ale ukopl se a balón spadl pod nohy Rudolfa Skácela, který pohotovou střelou z malého vápna vyrovnal.

A ještě do poločasu stačil tentýž hráč skóre otočit. Vaněk ideálně vyslal do úniku Krajčíka, který nacentroval přesně na nohy volného Skácela, jenž z deseti metrů prostřelil Bureše.

Slavia zápas kontrolovala a hned po přestávce Skácel hrající na amatérskou smlouvu dovršil hattrick.

Opět mu přihrával Krajčík a fotbalový světoběžník tentokrát napřáhl z pětatřiceti metrů a přesnou ranou k pravé tyči zvýšil na konečných 3:1.

Brno ve zbytku utkání nemělo nárok. Slávističtí fanoušci tak měli po delší době důvod k oslavám.

Budějovice opět vyhrály 3:0

Fotbalisté Českých Budějovic potvrdili zlepšení pod trenérem Jaroslavem Šilhavým, když podruhé za sebou zvítězili 3:0.

V šestnáctém kole Gambrinus ligy tentokrát porazili v boji z chvostu tabulky Bohemians Praha a připsali si první domácí vítězství v této sezoně.

Autor čtvrté a nakonec vítězné branky Bohemians Praha Jiří Jeslínek.
Autor čtvrté a nakonec vítězné branky Bohemians Praha Jiří Jeslínek. | Foto: Ondřej Besperát

Zápas, jemuž přihlížely necelé tři tisícovky diváků, začali lépe domácí. Stráský nejprve nastřelil tyč a krátce poté vyskočil Martin Leština na Doležalův roh a už v šesté minutě poslal domácí do vedení.

V první půli viděli diváci hned několik šancí na obou stranách. Tyč trefil i hostující Zoubek a těsně před odchodem do kabin se do obrovské příležitosti dostal Marek Kincl. Jeho střelu však Kučera vyrazil a dorážku Jeslínka bravurním skluzem odkopl Hunal.

Šance byly k vidění i po přestávce. A po hodině hry přišel uklidňující gól pro domácí, a opět padl po Doležalově centru. Jeho pas prodloužil Leština na Stráského, který nikým neatakován  zvýšil na 2:0.

Bohemians se ale nevzdávali. Tlačili se před bránu, jenže nakonec stejně jako před týdnem v Plzni inkasovali třetí gól.

V 86. minutě se trefil Meszároš, když si pohrál s hostující obranou a poté i s brankářem Belaněm.

Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 3:0 (1:0)
6. Leština, 60. Stráský, 86. Meszároš. Rozhodčí: Bílek - Večeřa, Handlíř. ŽK: Hunal, Mezlík - Horáček, Ibe, Macháček. Diváci: 2816.
Č. Budějovice: Kučera - Leština, Jarabica, Hunal (88. Žižka), Krob - Doležal, Černák, Riegel, Šíma - Mezlík (77. Meszároš), Stráský (73. Stráský). Trenér: Šilhavý.
Bohemians: Belaň - Macháček, Lencevič, Horáček, Modeste - Dittrich, Zoubek (73. Wakui), Turtenwald, Dobeš (66. Andronic) - Kincl (60. Ibe), Jeslínek. Trenér: Jindráček.

Slavia Praha - 1. FC Brno 3:1 (2:1)
31., 42. a 48. Skácel - 5. Polách. Rozhodčí: Jílek - Gallo, Dobrovolný. Diváci: 7629.</p>
Slavia: Romanovs - Krajčík, Suchý, Čelůstka, Hubáček (84. Trubila) - Grajciar, Vaněk (53. Belaid), Ragued, Skácel - Šenkeřík (77. Vlček), Hloušek. Trenér: Jarolím.
Brno: Bureš - Križko, Dvorník, Jílek, Čoupek (46. Červinek) - Dostálek, Mareček, Polách, Michna (79. Smutný) - Došek, Rabušic (57. Lira). Trenér: Beránek.