reklama

Skandál Portugalců? Svět řeší Meirelesovo gesto s prsty

Podle Portugalců Meireles ukazuje taktické pokyny, podle jiných jde o urážení rozhodčího Podle Portugalců Meireles ukazuje taktické pokyny, podle jiných jde o urážení rozhodčího autor: repro youtube.com
Portugalec Raul Meireles ukazoval za zády rozhodčího diskutabilní gesta.

Praha - Okolo portugalského týmu se po výprasku od Němců (0:4) a nepochopitelném zkratu Pepeho řeší další nepříjemná věc.

Záložník Raul Meireles při vyloučení Pepeho (podívejte se ZDE) za zády srbského rozhodčího Milorada Mažiče diskutabilně gestikuloval vztyčenými prsty. Podle mnohých šlo minimálně na jedné ruce o prostředníček, což je ve většině zemí obecně chápáno jako urážka.

Podle Portugalců však Meireles jen gesty předával spoluhráčům pokyny z lavičky, jak zaplnit mezeru po vyloučeném stoperovi.

"Portugalská fotbalová federace ubezpečuje, že nešlo o gesto vůči rozhodčímu. Jde o nedorozumění a špatnou interpretaci," stojí v prohlášení týmu. "Gesto bylo směřováno na Bruna Alvese a šlo o předávání pokynů od trenéra Paula Benta. Raul Meireles jím jen vysvětloval, jak budou hrát, když se k němu zatáhne do obrany místo Pepeho."

reklama