reklama

Skandál se týká i Sparty! Policie šetří zápas jejích juniorů

Policie šetří podle ČT i zápas Sparty, byť v juniorské lize Policie šetří podle ČT i zápas Sparty, byť v juniorské lize autor: CPA - Eduard Erben
Policie v rámci sázkařské aféry šetří i zápas juniorské ligy Jihlava-Sparta. Uvedla to Česká televize.

Praha - Cinklé sázky, manipulace, policejní vyšetřování. Mezi zápasy, které ochránci zákona v této souvislosti zkoumají, je i duel, v němž se objevili hráči v dresech nejslavnějšího českého klubu, pražské Sparty.

Mělo by jít o srpnový zápas juniorské ligy Jihlava-Sparta 2:0. Informovala o tom Česká televize, s odkazem na strakonické státní zastupitelství, jež případ dozoruje.

Ondřej Kasík, ředitel komunikace Sparty, řekl: "Takové jednání u hráčů Sparty kategoricky vylučujeme."

Na výslechu i plzeňský Hora

Státní zástupce Miroslav Kelyman podle ČT potvrdil, že se vyšetřování sázkařské aféry nějak dotýká Jihlavy, Teplic, Českých Budějovic, Chomutova, Strakonic a Roudnice.

Zmínka padla též o Vlašimi.

V juniorské lize mají být podle ČT šetřeny zápasy Pardubic, Varnsdorfa a zmíněné dvojice Jihlava-Sparta.

ČT také informovala o tom, že mezi fotbalisty, jež si policie pozvala na podání vysvětlení, byl i Jakub Hora, kmenový hráč mistrovské Viktorie Plzeň, který nyní hostuje v Bohemians 1905. "Protože mezi obviněnými jsou moji kamarádi, pozvala si mě policie k podání vysvětlení," řekl Hora.

Obvinění i na Slovensku a v Rakousku

V souvislosti s manipulacemi fotbalových zápasů za účelem "cinklých" sázek bylo českými orgány činnými v trestním řízení obviněno z korupčních trestných činů 12 osob.

Jednou z nich by měl být Jan Halama, hráč Českých Budějovic, hostující nyní v Bohemians Praha.

Na Slovensku bylo obviněno celkem 7 lidí, mezi nimi i Ivan Hodúr, bývalý slovenský reprezentant, který hrával i za Slovan Liberec, česká a slovenská kauza spolu souvisejí, policejní orgány obou zemí postupují v součinnosti.

Zpráva o vyšetřování dvou fotbalistů, podezřelých z manipulace zápasů kvůli sázkám, přišla dnes i z Rakouska.

reklama