Škoda a Novák skórovali v turecké lize, Basaksehir slaví titul

19. 7. 2020 22:27
Český útočník Milan Škoda pomohl Rizesporu v 33. kole turecké ligy dvěma góly k výhře 3:0 nad Malatyasporem a přiblížil svůj tým záchraně.
Mevlut Erdinc z Feberbahce se snaží překonat obranu Kayserisporu
Mevlut Erdinc z Feberbahce se snaží překonat obranu Kayserisporu | Foto: Reuters

Rizespor rozhodl o důležitém vítězství třemi góly během šesti minut. V 29. minutě se nejprve prosadil Škoda zblízka hlavou, o chvíli později zvýšil Fernando Boldrin a vzápětí proměnil český útočník s jistotou pokutový kop. Bývalý kapitán pražské Slavie má na kontě devět branek z 16 utkání.

Rizespor se přiblížil záchraně, na sestupové pásmo má náskok tří bodů. Jistotu mu dá minimálně remíza v posledním zápase na hřišti Fenerbahce.

Trefil se i reprezentační obránce Filip Novák, jehož Trabzonspor podlehl v přestřelce 3:4 Konyasporu. Novák si v 61. minutě zaběhl na centr na zadní tyč a pohodlně zvýšil na 3:1. Konyaspor ale skóroval třikrát v závěrečné desetiminutovce a odvezl si ze hřiště favorita nejen všechny tři body, ale i jistotu záchrany.

Trabzonspor bude muset k jistotě udržení druhé pozice v posledním kole alespoň remizovat s Kayserisporem. Na třetí Sivasspor má totiž při vyrovnané vzájemné bilanci a výrazně lepším skóre náskok jen dvou bodů.

Z titulu se v roce třicátého výročí od založení klubu raduje Basaksehir. Výhru nad Kayserisporem zařídil Mahmut Tekdemir. Svěřencům trenéra Okana Buruka mohl dát klid nejlepší střelec týmu Edin Višča, penaltu ale neproměnil.

Basaksehir byl doposud nejlépe dvakrát druhý v sezonách 2016/17 a 2018/19. Dvanácti góly se na ligovém triumfu podílel nejen Višča, ale i Senegalec Demba Ba.