Škoda: Na tréninky se nám chodí líp, všechno je pozitivnější

Milan Škoda se takto radoval z jednoho ze svých dvou gólů do branky Liberce. I díky nim Slavia vede ligu a on vévodí tabulce střelců.
Hokejový útočník Tomáš Hertl nezapomněl ani v NHL na své slávistické kořeny...
... a v neděli v Edenu to byl právě on, kdo provedl slavnostní výkop pro domácí velmi úspěšného zápasu.
Slavia začala ofenzivně a už v první minutě si vypracovala střeleckou příležitost. Zmrhal však z první mířil hodně nepřesně.
Liberec se po čtvrteční domácí porážce s rumunským Giurgiu zpočátku hledal.
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
10. 8. 2014 23:00
Dvěma góly pomohl Slavii k vysoké výhře nad jedním ze čtyř českých pohárových účastníků v této sezoně útočník Milan Škoda, který se tak se dvěma góly posunul do čela tabulky střelců soutěže.

Praha - V minulé sezoně je jen souhra ostatních výsledků zachránila od pádu do druhé nejvyšší soutěže, po třech kolech nového ročníku Synot ligy však fotbalisté pražské Slavie vévodí tabulce s plným počtem bodů.

Slavia porazila ve večerním nedělním zápase na svém hřišti Liberec 4:1, díky čemuž se posunula o skóre na první místo před svého městského rivala ze Sparty.

Dvěma góly pomohl Slavii k vysoké výhře nad jedním ze čtyř českých pohárových účastníků v této sezoně útočník Milan Škoda, který se tak se dvěma góly posunul do čela tabulky střelců soutěže, které vévodí se čtyřmi zásahy.

"Doma jsme nějaké body chtěli získat, ale určitě jsme nemysleli na to, že po třech kolech povedeme ligu a s devíti body už jsme nepočítali vůbec. Chodí se nám na tréninky líp, všechno je pozitivnější než na jaře," řekl novinářům po zápase 28letý útočník, který přitom ještě na jaře hrál na pozici stopera.

Milane, jak Vám to zní: Slavia vede ligu s plným počtem bodů a Vy vedete tabulku střelců?
Necítím se v oblacích, jsem rád, že mi to tam dneska dvakrát spadlo, ale je to díky výkonu celého týmu. Spoluhráči mi to tam pěkně přihráli, byla to jejich zásluha. Věděl jsem, že to u toho prvního gólu Karel (Hrubeš) vykopne daleko, tak jsem šel na blint za Rajnocha, riskl jsem, že to netrefí a díky bohu mi to pak vyšlo a doběhl jsem si ten míč ještě před brankovou čarou. U toho druhého to pak nebylo těžké, jen jsem to poslal kolem gólmana.

Nevystřihnete si teď z novin titulky kvůli tomu, že poprvé v kariéře vedete tabulku ligových střelců?
Asi mi přeje štěstí, trefuje mě to, jde poznat, že když se teď daří všem, že je to v útoku jednodušší i pro mě. Jen díky klukům teď ale vedu střelce, já to ale nijak moc neřeším. Jsem určitě rád, že potom, co mi to tam nepadalo, mi to jde. Ale to spíš táta (někdejší prvoligový útočník Milan Škoda) si kvůli mě koupí noviny.

Tak snový start do ligy však nejspíš překvapil i největší optimisty v řadách fanoušků Slavie...
Je to zhodnocení té práce, kterou jsme v přípravě udělali. Pracovali jsme i na jaře, ale když nedáváte góly a nemáte body, vždycky se vám hraje špatně. Teď jsme sice první, každý chce ale porazit Slavii vždycky, takže si nemyslím, že by se na nás teď týmy zaměřovaly nějak víc. My máme motivaci naopak furt stejnou a chceme vyhrávat.

Nebál jste se, že Vás po zranění kapitána Martina Latky posune trenér Beránek na stopera?
Ani mě nenapadlo, že by mě trenér stáhl na stopera, věděl jsem hned, že se trenér rozhodl pro Máru Kodra. Na to, že mu ještě nebylo osmnáct a že hrál první zápas v lize, zastoupil Martina skvěle. Hrát bez vůdce týmu i obrany je těžké, ale týmově jsme jej zastoupili výborně.

První poločas vám ale jako týmu příliš nevyšel a především v jeho závěru vás Liberec přehrával...
Vůbec se nám ten první poločas nepodařil, řekli jsme si, že i kvůli zranění Martina to musíme zlomit soudržností. Liberec hrál velmi dobře, klobouk dolů před tím, jak hráli a jak to po tom čtvrtečním zápase v poháru zvládli. Nechali jsme si dát hloupě gól na 1:1, ale v té druhé půli dal fantastický gól Jarda Zmrhal a pak už jsme to zvládli dohrát.

Jak jste po zápase vnímal velkolepou děkovačku, kterou vám fanoušci přichystali?
Co předvedli fanoušci, to je fantazie. Bylo ještě vidět, že jich tu je víc než v zápase s Baníkem, to oni nás za výhrou dovedli.