reklama

Skuhravý: Jdeme do války. Cíl je jasný, chceme do skupiny

Roman Skuhravý trvá na svém předsezonním prohlášení. I přesto, že je Jablonec proti Betisu Sevilla outsider, chce postoupit se Severočechy do základní skupiny Evropské ligy. Roman Skuhravý trvá na svém předsezonním prohlášení. I přesto, že je Jablonec proti Betisu Sevilla outsider, chce postoupit se Severočechy do základní skupiny Evropské ligy. autor: Dalibor Sosna
Až na šestý pokus se Severočeši prokousali do závěrečného předkola některého z evropských pohárů a nyní myslí ještě výš, na premiérovou účast v základní skupině.

Jablonec nad Nisou - Vůbec poprvé v historii klubu narazí fotbalisté Jablonce v evropských pohárech na tým z pětky největších fotbalových zemí. Ve čtvrtečním úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy s Betisem Sevilla jde proto nepochybně o největší zápas, který měli diváci na střelnici kdy vidět.

Až na šestý pokus se Severočeši prokousali do závěrečného předkola některého z evropských pohárů a nyní myslí ještě výš, na premiérovou účast v základní skupině. Vítězi českého poháru i Superpoháru však stojí v cestě sedmý tým posledního ročníku La Ligy, který se po osmileté pauze v pohárech netají v Evropské lize velkými ambicemi.

Skuhravý: Čeká se, že to nezvládneme

Online reportáž ze zápasu (18:00) vám přineseme ZDE.

"Jdeme do války, jdeme si to tvrdě odpracovat. Hodně lidí očekává, že to nezvládneme, my ale chceme uspět. Už před sezonou jsem klukům vytyčil cíle a jedním z nich je postup do Evropské ligy, ať nám los přisoudí jakéhokoliv soupeře," uvedl jablonecký trenér Roman Skuhravý na středeční tiskové konferenci.  

"Kdyby se to povedlo, byl by to pocit, který si nedokážu ani představit. Navíc se nám vracejí i zranění, doktor Betis uzdravuje, k dispozici nebudou jen Lukáš Zoubele a Marián Kovář," doplnil.

Skuhravý věří, že na zápas bude vyprodáno a že fanoušci pomůžou jeho svěřencům vypracovat si dobrou pozici do odvety. 

"Sleduji diskuze, mezi kamarády slyším, jak se baví o cenách vstupenek. Zastávám ten názor, že kdo to divadlo chce vidět, na zápas přijde, protože lepší soupeř tu ještě nikdy v historii nebyl," řekl kouč Jablonce rozhodně. 

"Chceme mít ve čtvrtek plný dům, fanouškům můžu slíbit, že budeme hrát pro ně, že odvedeme to nejlepší. Kdyby nepřišli ani na takový zápas, tak stojí za to se zamyslet, jestli má cenu hrát takhle vysoko," dodal.  

"Jsme schopni Betis potrápit"

Někdejší levý bek Jablonce věří, že se jeho tým poučí z facky, kterou si uštědřil v sobotním ligovém zápase se Znojmem (5:5).

"Zhodnotili jsme si sobotní výkon, řekli jsme si, že už se to nesmí nikdy opakovat. Všichni jsou plně koncentrováni na tento historický zápas pro Jablonec ale i pro hráče samotné," rozplýval se Skuhravý. 

"Betis mě nestraší, naopak beru jako výborný fakt, že hráli v neděli na Realu proti Ronaldovi a ve čtvrtek budou hrát proti Karlu Pitákovi. Vážím si, že se s takovým soupeřem můžeme potkat a jediné, co si před zápasem přeju, abychom nastoupili v té nejlepší možné formě. Jestli to ale bude stačit na dobrý výsledek, to ukáže až samotné utkání," doplnil.

I když jde Jablonec do dvojzápasu v pozici velkého outsidera, Skuhravý chce soupeře zaskočit.

"Nejsme favorité toho dvojzápasu, na druhou stranu do něj nepůjdeme předem poraženi. Věříme, že i takového soupeře jsme schopní potrápit," přiznal.

"Přijeli do Jablonce v téměř nejsilnějším složení, rozhodně si nemyslím, že by něco podcenili, udělají všechno pro postup do základní skupiny. Kdyby nás podcenili, pomohlo by nám to, to se však nejspíš nestane," smál se Skuhravý. 

"Betis není tradiční španělský tým" 

Podle něj je hlavní zbraní Betisu jeho ve Španělsku netradiční herní pojetí.

"První, čeho jsem si všiml, že Betis není ortodoxní španělské mužstvo. Je to výborně organizovaný tým s rychlou přechodovou fází. Jejich obrana hraje dlouho pohromadě, přesto se na ni budeme snažit něco vymyslet," uvedl Skuhravý.

Podle něj Betis neovlivní, že s týmem do Jablonce nepřijel velezkušený Juanfran. 

"Vzhledem k tomu, že mají stále stejného trenéra, nepředpokládám, že by nějaká změna oproti předchozím zápasům měla ovlivnit jejich hru. Ta se nezměnila, i když Real poslal do hry tři útočné hráče," poodhalil silnou stránku soupeře.

"Mají tam hodně individualit, Cedrika, tvůrce hry Verdúho, víme o jejich kvalitě, o jejich rozpočtu. I s tím tam jdeme a chceme uspět," dodal Skuhravý.

Piták: Umíme hrát v obraně bez gólu

Jablonecké hráče nestraší ani fakt, že Betis v nedělním ligovém zápase na hřišti Realu Madrid ještě pět minut před koncem držel remízu.

"Většina kluků z kabiny na ten zápas v neděli koukala, Betis tam hrál výborně, o to větší to je pro nás výzva. Zkusíme si, jak jsme na tom. Víme, že nejsme favorit, ale půjdeme si to s nimi rozdat jako rovný s rovným," prozradil jablonecký kapitán Karel Piták

"Pro celé město je to velké utkání, je tu velká šance se dostat do Evropské ligy. Kdyby se to povedlo, byl by to pro všechny neskutečný úspěch. Šanci postoupit máme, s kluky jsme připraveni tam ve čtvrtek na hřišti nechat všechno," dodal.

Ze sna ho nebudí ani nezvládnutý konec zápasu se Znojmem. 

"Všichni se plně koncentrujeme. Takhle laxně to odehrát, to prostě nejde s žádným soupeřem. Udělali jsme za tím tlustou čáru, bude tam úplně jiný přístup ode všech. Musíme hrát daleko zodpovědněji, za stavu 3:1 nebo 5:3 jsme chtěli všichni útočit místo toho, abychom na ně čekali," přiznal.

"Kvalitu dopředu mají velkou, ale myslím si, že se proti nim dá odehrát zápas bez obdrženého gólu. I já budu muset pomáhat, bude to trošku jiné než normálně," doplnil Piták.

reklama