Skupina smrti Africa cupu: Další dvě remízy

Red Spo
23. 1. 2008 23:10
JAR - Angola 1:1, Tunisko - Senegal 2:2
Jihoafrický Zuma a angolský Asha bojují o míč v dalším zápase fotbalového mistrovství Afriky | Foto: Reuters

Tamala - Dva dramatické duely, které skončily dělbou bodů, má za sebou fotbalový šampionát Afriky.

Ve skupině, pro níž se vžil název skupina smrti, remizovala Jihoafrická republika s Angolou 1:1.

Angola se ujala vedení v prvním poločase. Jeden z angolských obránců odcentroval do vápna, Flavio hlavou dostal míč na Alberta Manucha, který překonal jihoafrického gólmana nechytatelnou hlavičkou.

Jižní Africe se podařilo vyrovnat až tři minuty před koncem. Střelou z hranice vápna překonal brankáře Lamu Elrio Van Heerden, který trefil šibenici. Lama dlouho skvělým výkonem držel Angole naději na tři body.

Ve druhém středečním zápase remizovalo Tunisko se Senegalem 2:2.

Tunisané byli šťastnějším týmem tohoto utkání a proměnili takřka každou šanci, kterou si dokázali před brankou Senegalu vytvořit. Vyrovnávací branku vstřelili sedm minut před koncem.

Jihoafrická republika - Angola 1:1
Tunisko - Senegal 2:2