Skvělý Ronaldo. Juventus díky jeho dvěma gólům zdolal Sampdorii 2:1

29. 12. 2018 14:50
Za Sampdorii odehrál závěrečných osm minut český reprezentant Jakub Jankto.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Fotbalisté Juventusu Turín v 19. kole italské ligy doma porazili Sampdorii Janov 2:1 díky dvěma gólům Cristiana Ronalda a po středeční remíze 2:2 s Atalantou Bergamo se vrátili na vítěznou vlnu. Obhájci mistrovského titulu vedou neúplnou tabulku s rekordním ziskem o devět bodů před Neapolí, která přehrála Boloňu 3:2.

Juventusu dokonale vyšel začátek. Už ve druhé minutě dostal prostor Ronaldo a přízemní střelou propálil brankáře Emila Audera. Favorit po půlhodině hry vedení ztratil, protože ruku Emreho Cana potrestal z penalty Fabio Quagliarella. Pětatřicetiletý veterán se trefil v devátém utkání po sobě, což se v italské lize naposledy povedlo Francouzi Davidu Trézéguetovi v roce 2005.

Ve druhé půli zahrál rukou v šestnáctce také Alex Ferrari a Ronaldo z dalšího pokutového kopu vrátil "Staré dámě" vedení. Portugalský kanonýr si v aktuální sezoně Serie A polepšil na 14 branek a vede tabulku střelců o jeden gól před Polákem Krzysztofem Piatekem z Janova.

V nastaveném čase se sice povedenou ranou do horního růžku prosadil Riccardo Saponara, ale radost hráčů Sampdorie trvala jen pár minut, než videorozhodčí odhalil předcházející ofsajdové postavení.

Juventus má v polovině soutěže na kontě 53 z možných 57 bodů, čímž o bod překonal vlastní rekord z ročníků 2005/06 a 2013/14. Svěřenci Massimiliana Allegriho v této ligové sezoně nevyhráli pouze při remízách s Janovem a Bergamem.

AS Řím zvítězil v Parmě 2:0 a poskočil na pátou pozici. Góly dali ve druhém poločase Bryan Cristante a Cengiz Ünder. Reprezentační útočník Patrik Schick, který ve středu přispěl brankou k triumfu 3:1 nad Sassuolem, naskočil do hry až v 84. minutě.

Třetí Inter Milán porazil Empoli na soupeřově hřišti 1:0 a nejtěsnější výhry dosáhl ve třetím z posledních čtyři kol. Zápas rozhodl Keita Baldé.

Český záložník Antonín Barák pouze z lavičky Udine sledoval domácí výhru 2:0 nad Cagliari. Mezi střelce se zapsali Ignacio Pussetto a Valon Behrami. Udine naplno bodovalo poprvé po pěti kolech.

Bergamo v osmigólové přestřelce zvítězilo na hřišti Sassuola 6:2. Ve druhém poločase diváci viděli šest branek, střídající Josip Iličič se blýskl hattrickem během závěrečné čtvrthodinky.

Fotbalisté Chieva se jako poslední tým z pěti největších evropských lig dočkali vítězství. V duelu nejslabších celků soutěže porazili předposlední Frosinone 1:0.

Italská fotbalová liga - 19. kolo:

Juventus Turín - Sampdoria Janov 2:1 (2. a 65. z pen. Ronaldo - 33. Quagliarella z pen.), Chievo - Frosinone 1:0 (76. Giaccherini), Empoli - Inter Milán 0:1 (72. Keita Baldé), FC Janov - Fiorentina 0:0, Lazio Řím - FC Turín 1:1 (62. Milinkovič-Savič - 45.+3 Belotti z pen.), Parma - AS Řím 0:2 (58. Cristante, 75. Ünder), Sassuolo - Bergamo 2:6 (51. a 58. Duncan - 74., 87. a 90.+2 Iličič, 19. Zapata, 42. Gómez, 54. Mancini), Udine - Cagliari 2:0 (39. Pussetto, 57. Behrami), Neapol - Boloňa 3:2 (16. a 51. Milik, 88. Mertens - 37. Santander, 80. Danilo), AC Milán - Spal Ferrara 2:1 (16. Castillejo, 64. Higuaín - 13. Petagna).

1. Juventus Turín 19 17 2 0 38:11 53
2. Neapol 19 14 2 3 37:17 44
3. Inter Milán 19 12 3 4 31:14 39
4. Lazio Řím 19 9 5 5 28:21 32
5. AC Milán 19 8 7 4 26:20 31
6. AS Řím 19 8 6 5 34:24 30
7. Sampdoria Janov 19 8 5 6 32:23 29
8. Bergamo 19 8 4 7 39:27 28