reklama

Skvělý turnaj. Jste doma a silní soupeři přijedou za vámi, vítá Holoubek týmy Evertonu či Leicesteru

Vítězný sparťanský dorost U-19 na loňském Generali CEE Cupu Vítězný sparťanský dorost U-19 na loňském Generali CEE Cupu autor: Generali CEE Cup
Sparťanský fotbalový dorost zkusí obhájit vítězství na skvěle obsazeném mezinárodním turnaji Generali CEE Cup, který v příštích dnech uvítá Praha.

Praha - Loni i předloni porazila Sparta ve finále brazilský tým Fluminense. A letos by si úspěch na Generali CEE Cupu, tedy na skvěle obsazeném turnaji dorosteneckých týmů do 19 let, ráda vychutnala potřetí v řadě.

Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Prohlédněte zde

Největší turnaj svého druhu ve střední Evropě mladým hráčům nabízí nevšední možnost porovnat si síly v mezinárodním měřítku. Z domácích týmů startují na turnaji, který začíná ve čtvrtek zápasem Sparta-Burnley, také mladí slávisté.

Loni vedl sparťany k triumfu jako trenér David Holoubek. "To je na té akci skvělé, že můžete zůstat v Praze a skvělí zahraniční soupeři přijedou za vámi," usmívá se mladý kouč, který se nyní věnuje sparťanskému výběru do 17 let. Na letošním turnaji povede sparťanskou "devatenáctku" Miroslav Krieg.

A David Holoubek i letošním zástupcům Letenských předvídá dobré šance: "Opět je to nejsilnější mládežnický tým ve Spartě. Měl by se dostat minimálně do finále turnaje. A také vyhrát domácí ligu."

Účastníci turnaje jsou rozděleni do čtyř tříčlenných skupin, do semifinále postupuje vždy jejich vítěz. Slávisté se ve své skupině na poslední chvíli dočkali změny, když akademii z nigerijského Lagosu vystřídali mladí Rumuni. Africký celek totiž nedostal vstupní víza do České republiky.

Detailní informace o rozlosování a rozpisu turnaje, který se v Praze hraje na čtyřech stadionech a vyvrcholí 26. července v Ďolíčku finálovým mačem, najdete zde, na oficiálním webu.

Mezi atraktivní účastníky turnaje bezesporu patří angličtí zástupci, kromě už zmiňovaného Burnley přijeli i chlapci z Leicesteru a startuje také Everton. Nálepku černého koně turnaje dostal turecký celek Altinord FK, který reprezentuje největší tureckou akademii z Izmiru. A sparťané už kvalitu jejího "produktu" poznali v loňském ročníku UEFA Youth ligy, kde je právě Altinord vyřadil.

Pulkrab: Mezikrok mezi juniory a dospělým fotbalem

Atmosféru pražského turnaje Generali CEE Cup zná dobře i Daniel Turyna, který nedávno reprezentoval Česko na ME "19" v Gruzii.  "I letos bude Sparta patřit mezi favority," míní. "Už jenom proto, že má široký kádr, a to je v takovém turnaji důležité, protože se hráči prostřídají a odpočinou si do dalšího zápasu."

Fotbal, Sparta-Ústí n.L.: Matěj Pulkrab Matěj Pulkrab Foto: Milan Kammermayer

Jako kapitán vedl Spartu k vítězství v turnaji v roce 2015 Matěj Pulkrab, kterého už fanoušci znají i z dresu sparťanského "áčka". "Řekl bych, že tyhle zápasy proti vyspělejším světovým týmům nabízejí takový mezikrok mezi juniorským a dospělým fotbalem," míní hráč, který v nadcházející ligové sezoně bude hostovat v Liberci.

Turnaj přiláká do Prahy i desítky skautů z celé Evropy. V minulosti tu například v dresu Györu zazářil slovenský talent Lászlo Benés, který i díky tomu následně získal angažmá v bundesligovém Mönchengladbachu.

Výtěžek ze vstupného bude stejně jako v předchozích letech věnován na konto organizace UNICEF, která pomáhá milionům ohrožených dětí po celém světě.

Ben Haim, Kadlec, ale i Pacanda s Biničem. Podívejte se na nejdražší přestupy ligové historie Ben Haim, Kadlec, ale i Pacanda s Biničem. Podívejte se na nejdražší přestupy ligové historie Prohlédněte zde
reklama