reklama

Slabé, velmi slabé, zní ze Žiliny po další prohře v LM

Martin Dúbravka dostává gól od Ariho Martin Dúbravka dostává gól od Ariho autor: Reuters
Žilina prohrála na hřišti Spartaku 0:3

Moskva - Dva zápasy, dvě prohry a skóre 1:7. To je prozatímní vizitka fotbalistů slovenské Žiliny v základní skupině Ligy mistrů.

Tým Pavla Hapala nebodoval po prohře s Chelsea ani na druhý pokus a na hřišti Spartaku Moskva utrpěl v úterý jednoznačnou prohru 0:3.

Čtěte také:
Žilina opět utrpěla debakl. Na Spartaku dostala 3 góly
Kat Sparty straší i Moskvu. Spartak se obává Ceesaye
Hapal: Jen zážitky z Ligy mistrů nestačí, chceme body

"S výsledkem nemůžeme být pochopitelně spokojení. Vyhrálo lepší mužstvo, prohra je ale pro nás všechny dost trpká," cituje server Sport.sk kouče Pavla Hapala

Skupina F se zatím navíc vyvíjí jasným směrem. Jak Spartak, tak Chelsea mají na svém kontě už šest bodů. Naopak Žilina a Olympiquem Marseille zůstávají bez úspěchu.

Druhá porážka Žiliny v LM. Spartak ji nadělil tři góly Druhá porážka Žiliny v LM. Spartak ji nadělil tři góly Prohlédněte zde

Pomalu se proto předpokládá, že právě s francouzským týmem by se přemožitel pražské Sparty měl utkat alespoň o třetí místo, zajišťující další účast v Evropské lize.

"Podle mě jsme celkem dobře devadesát minut odolávali, pokud ale chceme myslet v Lize mistrů na body, musíme z těch našich dvou nebo třech šancí alespoň jednu využít. Domácí mají velkou sílu směrem dopředu a my jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Možná jsme měli z nich až moc respekt a chyběla nám proto odvaha," doplnil Hapal. 

Tak špatně jsme snad ještě nehráli, říká Pečalka

Převahu Spartaku jasně dokumentovala i statistika střel na branku. Zatímco ruský celek prověřil gólmana Dúbravku desetkrát, hosté se do prostoru mezi třemi tyčemi netrefili ani jednou.

"Bylo to slabé, až příliš slabé. A ještě v takovémto zápase," nebral si servítky záložník Mário Pečalka.

"Tak slabý zápas jsme snad ještě ani neodehráli. Bylo to bez pohybu, bez myšlenky a prakticky jsme ani jednou pořádně neohrozili soupeřovu branku. Ani nevím, co k tomu říct. Těžko se mi o tom mluví, když jsme předvedli takovýto výkon," pokračoval.

Spartak nakonec dotáhly k vítězství zahraniční, konkrétně brazilské, akvizice. Dvěma brankami se nejprve blýskl čtyřiadvacetiletý útočník Ari a těsně před koncem pečetil konečný stav i jeho krajan Ibson

"Nevím, jestli jsme byli tak ustrašení. Byli jsme pasivní, jako bychom se báli vzít to na sebe a něco vymyslet. Jsme stále ještě na začátku, ale s takovýmto výkonem nevím, zda uhrajeme nějaké body," dodal Pečalka.

reklama