reklama

Žádná sci-fi. Slavia chystá historický přestup, za 130 milionů láká egyptskou hvězdu Trézégueta

Trézéguet (vpravo) Trézéguet (vpravo) autor: ČTK
Fotbalová Slavia je blízko rekordnímu transferu do české ligy. V turecké Kasimpase si vyhlédla egyptského záložníka Trézégueta, který se představil na MS.

Praha - Jestli se tenhle transfer povede, bude to pro Slavii i celou českou ligu pořádná rána. Červenobílí totiž jednají o příchodu egyptského záložníka Mahmouda Ahmeda Hassana, který je známější pod fotbalovou přezdívkou Trézéguet.

Třiadvacetileté egyptské křídlo patří mezi šlágry přestupového trhu na mistrovství světa v Rusku. Podle zahraničního tisku má našlápnuto do Interu Milán, anglické servery zase označují jako zájemce Leicester nebo Everton.

Přesto příchod Trézégueta do sešívaného dresu není žádná sci-fi.

Slavia je připravena odchovance klubu Al Ahlí vykpupit z turecké Kasimpasy za 5 milionů eur, tedy za 130 milionů korum. Na tikající přestupovou bombu upozornil jako první server Isport.cz a potvrdily ho i zdroje Aktuálně.cz.

Trézéguetův manažer už byl v Praze vyjednávat o podmínkách smlouvy, v uplynulých hodinách byl údajně v Česku i sám hráč. Podle informací Aktuálně.cz se však jednání lehce komplikují, Trézéguet si měl vzít několik dní na rozmyšlenou.

Nicméně jeho příchod je stále velmi reálný. A pokud klapne, stane se Egypťan rekordním příchodem do české ligy, trumfne i zimní příchod Rumuna Nicolae Stanciua do pražské Sparty (cca 96 milionů korun).

Trézéguet v minulé sezoně turecké ligy nastoupil k 31 utkáním, dal třináct branek a na dalších sedm nahrál. Předtím se snažil prorazit v Anderlechtu, v belgickém velkoklubu ovšem větší šanci nedostal.

V egyptské reprezentaci odehrál 29 utkání a vstřelil dva góly. V dresu národního týmu se představil i na mistrovství světa v Rusku, kde odehrál všechny tři zápasy ve skupině. 

Ben Haim, Kadlec, ale i Pacanda s Biničem. Podívejte se na nejdražší přestupy ligové historie Ben Haim, Kadlec, ale i Pacanda s Biničem. Podívejte se na nejdražší přestupy ligové historie Prohlédněte zde
reklama